Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola nové PC sestavy

Ahoj kolegové. Synovec si sestavil nový PC a poprosil mě o kontrolu. Ale myslím, že na HW jsou tu větší znalci, co to posoudí a případně vylepší líp. seznam zde
Chce tam dát i DVD mechaniku a HDD na data ze starého PC, proto ta starší case. Monitor s HDMI má. Nechce prosklenou skříň ani žádná blikátka. Protože na slušnou grafiku zatím nemá, tak vybral Ryzen s integrovanou a novou si koupí až někdy příští rok. A ten Ryzen prý koupí na Alze o 1600 levněji. Tak jestli mi na to někdo kouknete, asi hlavně ta deska a RAM jestli jsou dobré, abych to pak neschytal já. Díky za rady i případné změny.

Ty RAM se znackou Fury Beast to bude nejaka novinka, snad tam podle parametru zadna ochcavka neni. Jinak ale tezko nejak hodnotit. Dulezity je memtest hned po zakoupeni PC a nastaveni XMP profilu v BIOSu, tak nejrychleji poznas, co jsou RAM zac a muzes je vymenit.

Nerozumim podle meho nazoru zbytecne drahemu SSD, treba to tu nekdo vysvetli. Ja bych sel do:

https://www.czc.cz/kingston-kc2500-m-2-1tb/286409/produkt

A podle meho nazoru existuji hezci skrine s 5.25" otvorem na mechaniku, nicmene klidne muze byt i ta vybrana.

Děkuji, a co za již osvědčené RAM bys tedy doporučil, aby nebylo třeba riskovat a testovat tu novinku? A do case mu moc mluvit nechci, asi se mu líbí nebo ji vybral jako doporučenou na CZC a ten chladič se tam vejde, to jsem koukal. Ten SSD vyměním, ještě počkám na případné další změny.

Kdyz jsem se podival na ceny pameti, ktere mam ozkousene, tak bych radeji ted sel do teto novinky. Otestovat pameti mas po koupi vzdy!

Jasny, case at si zvoli sam. Vyber na CZC je dost slaby, ale pokud mu to tam budou skladat, tak moc moznosti nema.