Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr mikrofonu k nootebooku

Zdravím,
chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo nemohl poradit s volbou mikrofonu k mému nootebooku. Mám nootebook Lenovo ThinkBook 15 IIL a chtěla bych k němu dokoupit mikrofon, který bych využívala jak na nahrávání hudby z instrumentálních nástrojů, tak k nahrávání mého hlasu. Ráda bych ho pak použila i ve videách na youtube, kde bych například četla knihu = vytvářela audioknihy.
Nechtěla bych do mikrofonu investovat víc než 2 000,- a zároveň si jsem vědoma toho, že můj notebook nemusí mít dostatečně silnou zvukovou kartu. Nejsem úplně zběhlá v tomto oboru, takže moc nevím jak to funguje, ale pokud to chápu správně, je možné koupit i externí zvukovou kartu? V tom případě bych byla ochotna ji koupit a byla bych ráda, kdyby jste mi někdo mohl poradit i s ní.
Dohromady by bylo pro mě ideální, kdyby se cena nevyšplhala víš než 2 500,-, ale byla bych velice ráda za různé tipy v různých cenových kategoriích.
Předem moc děkuju za odpověď a za přečtení.
Hezký zbytek dne.

v kvalitě mikrofonů se nevyznám, tak aspoň odkaz na normálního prodejce:
https://www.muziker.cz/pc-mikrofony?per=36&page=1&sort_by=price%20asc
(teď se dívám na ty normální nabízené značky: hama, yenkee, trust - tak tomu všemu bych se vyhnul)

zvuková karta nemá žádný výstupní výkon, takové se už dávno nedělají. utáhne to nanejvýš sluchátka.
má univerzální linkový výstup, kam se připojují aktivní bedny, ty mají svůj zesilovač.

pokud bedny ještě nemáš a teprve kupuješ, nešel bych pod 4" reprák, i ten je spíš low-end volbou.
stereo bedny na stole jsou lepší s ovládáním zepředu.
uspořádání 2.1 se subwooferem pod stolem musí mít dálkové ovládání na stole, ne na dolní bedně.