Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy - Nový monitor

Zdravím, chtěl bych Vás požádat o pomoc. Pořídil jsem nový Monitor MSI Optix MAG342CQRV 34". Zároveň s novým monitorem jsem počítač dal do továrního nastavení. Vše funguje jak má, ale u některých her nastává problém, že se výrazně sekají - předtím vše šlo bez problému. Když jsem vrátil původní monitor, nefungovalo to stejně jako na novém. Byl u mě kamarád, který pracuje s počítači a neví si s tím rady. Nemáte někdo stejnou zkušenost? Prosím o případné tipy jak vyřešit. Děkuji.
PC: GIGABYTE B450 AORUS ELITE, GIGABYTE P650B, AMD Ryzen 5 2600, Patriot Viper Steel 16GB KIT DDR4 3600Mhz CL17, MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC, 8GB GDDR6

1-2x za rok dám PC do továrního, aby byl čistý a bez zbytečností.

To je totální hloupost. Já mám většinou systém nainstalovaný celou dobu "morální životnosti" počítače (minimálně 5 let) a stále funguje tak jak má. Dělat 2x ročně tovární nastavení je úchylka, ničemu to nepomůže.

jak ti píšou, toto jsi pohnojil:

... počítač dal do továrního nastavení ... u některých her nastává problém, že se výrazně sekají - předtím vše šlo bez problému.

vždyť ani nevíš na jaké ovladače se tě ptají, protože jsi ani nenapsal, cos instaloval.
https://www.gigabyte.cz/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10#support-dl
1. chipset driver, konkrétně ten "AMD Chipset Driver [3.08.06.148] 48.4 Mb, 13.10.2021"
2. restart
3. zbytek co má smysl, restarty mezitím už nejsou potřeba

1-2x za rok dám PC do továrního, aby byl čistý a bez zbytečností.

že jsem si toho nevšim dřív. podobným mega-bfu je úplně zbytečné odpovídat, škoda času, hrách na zeď, perly spd, atd.