Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se přihlásit do windows

Dobrý den, dnes jsem přidával do pc další RAM kartu, ovšem počítač s ní hlásil potíže tak jsem ji vyndal, poté jsem už nebyl schopný přihlásit se do mého účtu na pc. Pokud zadám pin kód ke svému účtu, dostanu zprávu: “něco se nepovedlo a váš PIN kód není k dispozici (kód 0x8007007f). Kliknutím nastavite PIN kód znovu.” Pokud kliknu na nastavení pin kódu, přihlasim se do mc účtu, a poté mi to napíše “něco se pokazilo” a mohu to celé opakovat, pokaždé bez výsledku. PC do továrního nastavení obnovit nejde. Nemohu v podstatě téměř nic dělat. Vyhledat chyby a opravit je jsem také zkoušel, bez výsledku.
Prosím o pomoc, jelikož pc potřebuji ještě dnes kvůli práci. Lidově řečeno byl bych dost v prdeli, pokud se mi to nepodaří dát do pořádku.
Děkuji Vám.

nástroj:
https://www.hirensbootcd.org/download/ , případně ještě rufus pro výrobu bootovací flashky

jak dostat svoje pracovní data ven:
1) vytáhnout disk a strčit ho jako druhý do stoláku / nebo ho připojit přes usb adaptér / nebo nabootovat na tvém pc nějaký live systém, třeba ten hirens64
2) potřebná data zkopírovat na tvoji flashku a dělat na jiném pc/ntb

jak se dostat do windows bez hesla:
boot flasku s hirens64 - nějaký password nástroj, třeba nt password edit - aktivovat účet "administrator" - zároveň můžeš vysosat na flashku nejpotřebnější data - restart a přihlásit se v nouzovém režimu jako administrator bez hesla* - někde zakázat přihlašování otiskem, tam kde sis to povolil - vytvořit pro jistotu nový účet správce "admin", protože administratora ti home windows zakážou - přihlásit se už normálně čím to půjde (ty nebo "admin") - pokračovat v práci

*) pokud není možné se jakkoliv přihlásit, vytáhnout disk, nainstalovat nový systém na nové ssd. pak připojit starý disk a používat tvé staré dokumenty.
jo a nezapomeň si zas povolit přihlašování otiskem prstu, když si neporadíš s chybami systému, skvělý nápad.