Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vložiť dáta z Excelu do formulára na webe

1. Postavím sa v Exceli na konkrétny riadok a chcem predvyplniť webový formulár dátami z daného riadku (3 stĺpce - meno, priezvisko, dátum).

2. Na formulári captcha - treba zaškrtnúť nie som robot, toto zrejme spraví obsluha ručne. Následne treba kliknúť na tlačidlo odoslať - zrejme tiež ručne vzhľadom k predchádzajúcej captche.

3. Vyčítať výsledok a zapísať do zvoleného sĺpca v exceli.

Ako toto čo najviac automatizovať? Minimálne bod 1, ideálne aj bod 3.

Ano, obojsmerne, ak sa da. Ak by to bol problem, tak aspon z xls do weboveho formu.

Obsluhovat to ale bude laik, takze by to malo byt uzivatelsky privetive nieco stlaci (tlacidlo alebo klavesovu skratku) a nakopiruju sa data do weboveho formulara, poriesi captchu a da odoslat. Nasledne opat jednoduchou akciou dostat vysledok do konkretneho stlpca v danom riadku (nie je podmienka)

Mal som predstavu, ze by to mohol robit nejaky skript (aky, v com?). S VBA som nerobil, rad sa naucim.