Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC - výměna CPU?

Zdravím,
mám starší herní PC a stává se mi, že u některých her jako je The Division 2, Assasins Creed Origin, Ghost Reacon Breakpoint....mám FPS dropy.
Tak mě zajímá, zda vylepšením nějakého HW bych si mohl pomoci (pravděpodobně by stačil procesor)?
Mno a ted otázkou je, co konkrétně nahradit a za co? Ptám se kvůli kompaktibilitě.

Budu rád za jakoukoliv radu.

Přikládám report o svém HW

Tyhle značkový PC (Lenovo) se dost blbě upgradují. Můžeš zkusit vypátrat, co v tom je za desku a jaký nejrychlejší CPU podporuje? A pak mrkni na Bazoš nebo Aukro, za kolik se takový procesor prodává. Myslím, že tě přejde chuť. A vzhledem ke zbytku sestavy by to ani nemělo kýžený efekt.

No, ale je to pravdivá a správná odpověď. To nejlepší pro tvoji peněženku. PC to má prostě za sebou a za pár let bude veterán. Je mně jasné, že to nechce nikdo slyšet, ale nemá smysl do toho "veterána" dále investovat. Ideálně to vzít třeba na chatu, zahrát si tam
třeba starší hry nebo ho někomu darovat.
Já už používám svoje PC s přetaktovaným Xeonem X5460 jen na filmy a internet, občas nějakou nenáročnou hru, když už si nějakou zapnu.

Cetl jsem tu neco o tom, ze mas znackovy PC. U toho se upgrady delaji blbe. Nicmene, pokud bys zjistil, ze pocitac umi i i7-6700, tak jsem koukal, ze na aukru jsou i za 3.500 Kc, coz mi prijde porad hodne penez za takovy stary procesor, ale to je na tobe. Podle meho nazoru vsak spis nez-li procesor, potrebujes lepsi grafickou kartu a momentalne nejsou zadne a kdyz, tak za sileny ceny, takze asi bude opravdu rozumejsi si nejakou dobu setrit na novy PC nez bezhlave rvat penize do upgradu.