Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera do vyroby

Dnes som dostal zakernu poziadavku od zakaznika.
Chce kameru do vyroby, aby sa s nou mohol pohybovat po vyrobe (cize wifi, na bateriu) a zaroven bol nou schopny prenasat online obraz cez net, pripadne poskytnut zaznam na vyziadanie.
Premyslal som nad roznymi moznostami FPV (gtoo pro a pod) kamier, ale tam nie som si isty ako posielat obraz cez ne online niekam do predele a ako poriesit pripadne zaslanie zaznamu.
Kameru vo vyrobe by obsluhovali casto pracovnici na mentalnej urovni Foresta Gumpa, musi to by maximalne jednoduche.
Uplne idealne by olo keby slo o klasicku IP kameru (ONVIF), ktoru je mozne zaclenit do stavajuce dohladovaveho systemu, ale nemozem najst u ziadneho vyrobcu nic slusne, cize aby to slo na baterku, malo to wifi, slusnu optiku a nebodaj aj prisvit na tmavych miestach...ale to uz chcem asi moc.

Wifi kamery na baterku nie je ťažké nájsť...Problém bude začleniť ich do NVR (ONVIF protokol asi nemajú žiadne, všetko to ide na SD kartu alebo ich vlastný cloud...).
Nemám skúsenosti žiadne, ale celkom sa mi páčia kamery od fy reolink. Skús pozrieť...

OT, ale mozno ta bude zaujimat.
Hik, Dahua a spol dostali tento rok ban v USA, co moze byt celkom zaujimave (som prehral tento rok min 3 vyberove konania kvoli nim) v pripade, zeby sa k nim pripojila EU, co sa z bezpecnostnych dovodov moze stat trh by sa relativne precistil.

Na druhej strany, ked sa EU nepridala k USA a GB v pripade Huawei tak neviem, ci to spravi v pripade kamier.