Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Keepas2 - bezpečné zalohovanie

Nazdar,

Mal by som prosbu. Pred chvíľou som si stiahol keepass 2 lebo použival som na všetko iba dve heslá, čo je riskantné.
Vytvoril som si zatiaľ 5 nových hesiel potvrdil a vytvorilo mi 2 súbory - súbor KEY a súbor KDBX
Na začiatku ked som robil test som si myslel že sa tieto 2 súbory sa nebudú dať ani zmazať pokiaľ sa neprihlásim pod svojim heslom.
Len že opak je pravdou. Zatiaľ som si ich vložil do dokumentov a na externý disk.

Mojou otázkou je váš názor akým spôsobom je najlepšie to zálohovať s tým, že ked dôjde k prepisu a novému uloženiu hesiel,
aby boli na dvoch diskoch súčasne. Lebo ako sa poznám, tak velice sa mi rýchlo môže stať že sa pozabudnem a znova to neprepíšem na druhom disku

Už som prišiel na to kde bol problém.Ked som si cez ten keepass nastavil tie hesla a uložil, tak som si nazačiatku myslel že tie hesla zosynchronizuje hned automaticky. Ale nakoniec pomohlo že ked som sa na znova prihlasil na tie stranky pod novym heslom, tak sa ma automaticky cez cloud spytalo či sa ma heslo uložiť na všetkých zariadeniach - a chvalabouhu takym to postupom to išlo.

Ak sa to podľa vás dá aj jednoduchšie tak budem rád.

KEY je nejaky klic, ktery pouzivas misto vstupniho hesla, master klic. Neni jednodussi pouzivat zapamatovatelne vstupni heslo?

KDBX je samotna databaze hesel, kterou si vytvaris. Synchronizuju ji normalne pres cloud. Krome toho ji obcasne i nekam bokem odzalohuji.