Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - obnovení souboru z poškozeného externího disku

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu, zda se nějakým způsobem lze dostat k souboru který byl uložen na externím disku (disk nefunguje, ani už nepujde obnovit, již to zkoušeli) - zda PC nějak dokáže si zapamatovat nějakou verzi (jakoukoliv) souboru excel a dokáže mi ho otevřít? děkuji

Změna hloupého předmětu, původně: EXCEL (host)

Verzi Windows nepíšeš, verzi Excelu taky ne... Hm.

Zkusil bych prohledat adresáře:

Windows 10/8/7/Vista: C:\Users\UserName\AppData\Local\Microsoft\Office\UnsavedFiles
Windows XP: C:\Documents and Settings\UserName\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\UnsavedFiles

A samozřejmě adresář TEMP.

pro další a další externí disky - každý rok se s tím objeví několik plačících autorů diplomek - a vždy je to stejné a beznadějné.

data se nikdy needitují na usb disku, to je jen nespolehlivé přenosné médium.
z něj se vždycky kopnou na editovací pc, po práci se zkopíruje zpět na ext.disk
v případě ztráty usb disku / poškození disku pádem / poškození souborového systému nesprávným vytažením, zdravím smr disky / zničením usb konektoru atd... zůstane duplikát souboru ještě doma nebo v práci / ve škole.

jestli ani program testdisk nevidí typ hdd, potom podle výrobce (ne seagate, ne wd, ne toshiba), délky pouzdra (kus nad 100mm) a umístění usb konektoru (obvykle na kraji) risknout rozlámat pouzdro a dostat se k internímu disku, který bude nejspíš běžný sata typ.