Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně výběru notebooku

Zdravím všechny,

mám takový obecný dotaz ohledně koupi notebooku. Chci koupit repasovaný notebook na takovou kancelářskou práci doma tzn. outlook, excel, prohlížeč, word. Zajímalo by mě jestli by jste mi dokázali poradit jaké by měl mít minimální parametry. Je mi jasné že SSD je základ. Ale nevím jaký procesor a kolik GB ram a jaké DDR. Měl bych tam klasicky windows a pár kancelářských aplikací. Notebook by byl většinu času připojený na externím monitoru na FULL HD (27")

Hodně se mi líbí DELL kvůli dokovací stanici, kterou mám v práci a většinu času by na ní byl připojen. Kdyby jste měli například nějaký tip na přesný model byl bych Vám vděčný. A poslední důležitá věc dá se něco takového sehnat do 15tis cca? Díky

- cpu intel 4.generace bych dnes už nemusel, ty sis navíc vybral 2jádrový šunt
- jen 128gb ssd noname
- jen 4gb ram
ty parametry jsou výsměch.
zastaralý odpad, to ať rozdávají bezdomovcům. v tom se nevyplatí nic upgradovat - co s těmi neužitečnými díly? zaplatit a vyhodit?
myslím že ani důchodce dnes nemá na všechno týden času. to je maximálně hw pro děti do 4. třídy zš.

15" ntb pro pohodlný běh internetu a nějaký zbytečný office vypadá takto: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1281224-dell-latitude-e5570.html
ale je mi to jedno. jednou máš rozpočet do 15t., pak sem přijdeš s návrhem na neprodejný bezdomovecký model.

chceš to mít většinou u 27" monitoru, ale v ceně notebuku platíš možná zbytečný displej. fak tě nezaujaly ty micro provedení, asi 18x18cm?

v pořádku. ht považuju za praktický přínos=0, ale 4 jádra to má, ramku, grafiku, ssd, trochu zbytečnou externí grafiku.
když už to člověk potřebuje celé přenést, tak je notebuk lepší. i podsvícená klávesnice se hodí. klidně objednat.

mají tam teda ohromné množství nepoužitelných 2jádrových modelů, ty můžou vyvézt leda dětem do afriky.
zkoušel jsem na té počítárně nastavit nějaký rozumný filtr a zas to najde pendrek.

edit: tak jsem právě přišel na první nevýhodu těch miniaturních dellů (řady 3020 micro, 9020, 7050) - jeden tu někde mám a zaboha ho nemůžu najít.