Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hľadám tlačiareň

Mám podobné zkušenosti s EPSON L550 a L800. Tisk je výborný, i když pomalý (fotka leze asi 2 minuty) což nevadí (málokdy tisknu stohy), ale často se právě stává, že nějaká tryska odmítne činnost. Když je jedna, neni to tak vidět, horší je, když je jich víc.
Na fotky je potřeba používat lesklý fotopapír (speciální pro tento účel), pak jsou fotky skvělé. Na kancelářský papír jsou příšerné (přitom třeba u lejzrovky HP2550 to bylo úplně jedno, byla to ovšem jediná lejzrovka, která tiskla fotky nějak použitelně, obecně lejzrovky na fotky vhodné nejsou).
L550 nechávám zaplou trvale a ona si občas ty trysky asi profoukne, občas to v ní zaharaší. Když jsem ji nechal jednou vypnutou asi 14 dnů, dalo dost práce ji rozepsat. Jinak většinou po první stránce se probere. L800 se sama vypíná, takže tak nefunguje.
Když jsem měl někdy pocit, že čistící program je spíš špinící (při každém dalším provedení vynechávalo víc trysek), podíval jsem se dovnitř a okolí parkoviště hlavy jsem vyčistil a byl klid. Od té doby to preventivně dělám při dolévání inkoustu a není to tak zlé.
Stejně je spíš výjimkou, když tisknou všechny trysky a pokud chybí jedna dvě, tak to neřešim (na fotkách to neni moc vidět, spíš to vadí u normálního tisku, kde dokáží zmizet jednopixelové čáry).

Ani jedna z tiskáren se nevejde do uvedeného finančního limitu (jsou drahé, ale na nákladech na tisk se to vrátí), ale co je hlavní, nemají požadované schopnosti. L800 nemá dokonce ani manuální duplex, oboustranné tisky se musí dělat "postaru" (nejdřív liché, počkat, obrátit, pak sudé). L550 má aspoň manuální, ale ne v ovladačích pro linux (a používám ji klavně v linuxu). Podporovaný formát papíru je od 89x89 po 215x1148 milimetrů, podařilo se mi i potisknout užší papíry (57x...), takže těch 89 milimetrů neni fyzický limit, šíře 215 ovšem limit je. L800 umí navíc i CD a bezokrajový tisk. L550 má skener s podavačem, ale ten zvládne jen 80g papír, tenčí se zmuchlá, tlustčí se nepodá (že umí kopírovat je samozřejmost a fax je dneska spíš relikt, takže jsem to ani nezkoušel připojovat do telefonní sítě, natož někam faxovat). Myslím, že ani jedna se už neprodává, na to jsou moc staré, ale i kdyby, tak to nejsou žádné zázraky (byť jsem s nima celkově spokojený).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny