Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hľadám tlačiareň

Hľádam multifunkčnú farebnú atramentovú tlačiareň na domáce použitie. Je ich v ponuke obrovské množstvo a nemám veľmi prehľad, tak sa pýtam tu.
Čo očakávam/požadujem:
- nízke náklady na tlač
- možnosť tlače na papiere od veľkosti A6 do A4
- duplexná tlač (mala by byť)
- duplexný sken výhodou, ale nemusí byť
- dobrá tlač fotografií
- pripojenie na sieť vítané
- čo najnižšie náklady na tlač (podľa možností samozrejme)
- cena tak do 150, snáď 200€, prípadne aj trochu viac pri naozaj nízkych nákladoch na tlač.

Tlačiareň bude pripojená k PC s Win 10, odhadujem že sa na nej bude tlačiť priemerne tak 100-150 strán týždenne.

Ďakujem

Osobně tomu EPSONu. Hlavní důvody: delší zkušenost s výrobou tohoto typu tiskáren (HP začalo s "tankovkami" relativně nedávno), méně otravný oblužný software (nesnáším ten HP Smart app) a hlavně delší záruka (u EPSONu po registraci 36 měsíců). U toho EPSONu jsem zkoušel tisk fotek a jsou super, navíc zákaznici zajímalo, jestli se nerozpíjí, takže fotka po vytištění a cca 15 minutách na vzduchu skončila ve sklenici s vodou a tisk se nehnul ani po hodině. :-)

Paradox sklenice (nádoby) s vodou:
Když ponořim celý výtisk do vody, je naprosto v pohodě, ani když s ním v té vodě máchám. Pokud ale na něj kápnu nebo ho chytnu mokrýma rukama, tak se rozpije. Přišlo mi to docela divné.

Cannonu bych se vyhnul hlavně kvůli jejich chybě B200, která je pravidlem. Nevím jak u tanků, ale u normálních tiskáren je běžná. A sw je taky dost otravný. V době kdy jsem kupoval inkoustovky tohle dělal jen epson, další firmy s tím teprve začínaly (takže měly ceny vysoko vyšponované). Jinak Epson má dlouhá léta i poměrně levný spotřební materiál (přinejmenším v porovnání s konkurencí), platilo to už u jehličkovek.