Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesora v notbooku HP Probook 4535s

Dobrý deň,

Chcel by som sa poradiť je možné zameniť procesor AMD A4-3300M, socket FS1 (905), infraštruktúry Liano za procesor infraštruktúry Richland typu AMD A10-5750M, socket FS1 (FS1r2) ? Môže nastať nejaký problém ? Alebo je nevyhnutné zvoliť rovnakú infraštruktúru Liano ? Ak je to nevyhnutné zvolil by som typ procesora AMD A8-3500M, socket FS1. Všetky spomenuté procesory majú deklarované TDP 35W s toho dôvodu považujem z hľadiska tepelných strát zámenu procesora za bezproblémovu ale môžem sa mýliť s pohľadu kompatibility alebo v niečom ďalšom preto budem rád za vaše rady a postrehy. Ďakujem za pomoc a usmernenie. ;):-)

https://en.wikipedia.org/wiki/Socket_FS1

https://www.cpu-world.com/Sockets/Socket_FS1.html

https://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A10-Series%20A10-5750M%20-%20AM5750DEC44HL.html

Myšlienka bola predĺžiť "životnosť" notbooku nakoľko je fyzicky veľmi zachovalí skoro ako nový a využívaný už len na základné veci a keď vidím tie dnešné modeli kde sa šetri všade kde sa dá nieje to moc dobré ... A ďalšia vec je že ma to zaujímalo či je to možné lebo do sw a biosu moc nevidím .... A je možné to niekde zistiť podľa verzie biosu aké komponenty ma v nejakej kvázi pamäti ako kompatibilné ? Moja verzia biosu je : 68CPC Ver.F.02-AMD AGESA LIanoPI V1.0.0.3

Ďakujem za pripomenutie manuálu a niekedy dávnejšie som čítal na inom fóre že áno A6 je odporúčané výrobcom ale vraj podľa nejakého zahraničného čitateľa A8 sa mu podarilo rozchodiť a teda vraj sa dajú požiť procesory aj mimo týchto odporúčaní od výrobcu ... ale vidím to skôr ako pokus buď to pôjde alebo sa niečo pokazí a najskôr asi matičná doska a preto to vidím skôr ako uzavretú tému a upgrade iba na A6 nevidím ako prínos a notbook račej nechám žiť koľko vydrží prípadne ho posuniem do rodiny.

Maximálna podpora procesora pre HP ProBook 4535s je AMD A6-3420M. Na Aliexpress približne za sumu 5 Eur.

Ako historický kúsok je vhodný do sekretára vedľa jeleňa, len mi objasni, kde HP ležal vzorne nikým nepoužívaný z dôvodu, že mu ešte neodpadli, časom neodhnili prdnuté pánty nielen vixlovaním, ale hlavne starobou, prirodzenou degradáciou, vysušením plastu do ktorého sú zaliate skrutky držiac pánty.

Radšej ho geronta používaj za tie roky-rokúce do vhodného uhla na stole porád stabilne roztvorený, ako surfer-browser desktop po nete, prípadne ako písací stroj určený na textové editory.

OS W10 x64 a na net integrovaný, rýchly MS Edge x64 načítaný nonstop v RAM, by mal zvládnuť ešte nejaké desaťročie s mnou obľúbeným, stále používaným, oku lahodiacim balíkom MS Office 2010, hoc je MS tento textový/kalkulátor editor nepodporovaný.