Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Silné bzučení v reprácích/sluchátek po upgradu GPU a zdroje

Zdravím,
mám takový problém, když PC zatížím náročnou hrou slyším silné bzučení z repráků či sluchátek, jako v závislosti na vytížení grafiky, intenzita se mění i když točím z jackem na zvukovce. Podotýkám, že předtím jak jsem měl slabší GPU a zdroj tak vše bylo v pořádku, ale teď jsem přešel na RTX3080Ti (tu nejžravější) a zdroj RM850x a mám tu rušení ve zvuku, zvukovou kartu mám dedikovanou interní ve slotu PCIe a dělá mi to u sluchátek i repráků a každý má samostatný jack, který přepínám sofwarově podle toho, jaký výstup zvuku zrovna používám. Tak, kde může být problém? Přece ta graf. karta nevyzařuje tolik nebo je zarušená sběrnice? Zvukovka má i nějaké stínění, ale jen ze spodu, z vrchu je vidět normálně PCB, takže ten kus silného kovu je stejně asi jen dekorace...

Konfigurace PC:
GPU: MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6X
CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost
MB: MSI X470 GAMING PLUS
RAM: HyperX Fury Black 32GB (4x8GB) DDR4 3200MHz@CL18 (HX432C18FB2/8)
PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W
SOUND CARD: Creative Sound Blaster Z
SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS)
HEADPHONES: HyperX Cloud Gaming Headset

Zkoušel jsem teďka integrovanou zvukovou kartu a dělá to stále. V sluchátkách to docela vadí ten bzukot (i když nemají ovládání hlasitosti, ale to by bylo ještě horší). U repráků, když je zesílím víc, tak je více slyšitelný jakoby bzukot z grafiky, protože když padne zatížení GPU, tak je to OK. Jinak grafika bzučí v zátěži taky trochu to je jasný, ale to mi tak nevadí, ale promítá se mi to i do výstupu zvuku...