Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde USB Tuner Evolveo Venus T2(Debian)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zakoupil jsem tento USB Tuner https://eshop.evolveo.com/evolveo-venus-t2--2x-hd-dvb-t2-usb-tuner/ nainstaloval jsem nejnovější debian 11 a Kernel Linux 5.10.0-9-amd64 a při připojení zmíněného tuneru napíše chybu device descriptor read/64, error -110 a samozřejmě není ani ve výpisu lsusb. nejsem zběhlí v Linuxu ale na fórech psali že tento tuner je podporovaný jo mimochodem zkoušel jsem už 2 počítače:-( Prosím tedy o radu .

Vseobecne je s tunery dost trapeni, a u tech USB shanet ovladace je porod - aby vubec pro dany chip existovaly, plus firmware, bez ktereho to neslape. Ja se s ruznymi USB kramy pred casem natrapil, nakonec je zavrhl. Karta od TBS je sice drazsi - ale ovladace pro linux maji na svych strankach, support funguje a reaguje pokud potrebujete neco vyresit, tunery maji vybornou citlivost, a bezi to dokonale spolehlive nonstop jako stream server.

Tento podporu v linuxu mít měl. Teda alespoň ve verzi, kterou znám. Ovšem nikdy jsem to nezkoušel, v době, kdy jsem používal evolve(o) venuše a mars tak jsem používal windows XP a to o v názvu výrobce u prvního kusu ještě nebylo, u dalších pak ano.
Ale protože nepodporovaly T2 tak jsou někde mezi nepotřebným hw. A dost možná ten současný i přes stejný název (kromě toho T2) má jinou čipovou sadu a to by mohl být důvod, proč nefunguje.
Neni to zásluha ani vina výrobce, ten od linuxu dává ruce pryč, ostatně jako většina výrobců hw.
S TV tunery v linuxu nemám žádné zkušenosti, ani nevím, odkud bych začal (na raspbrerry používám toto: https://www.raspberrypi.com/products/raspberry-pi-tv-hat/ to šlo v raspbianu a jde to i v kodi ovšem zprovoznění jsem dělal přesně podle kuchařky na webu).