Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ souboru pqgs....!

Prosím o pomoc už mám totální nervy jsem spíš amatér v počítačích a ani nevím jestli jsem na něco kliknu nebo to ale mám fotky videa hry na externím HDD všechno mám v typu souboru pqgs a nemůžu nic otevřít prosím poraďte jak to dám zpátky nebo mě z toho klepne. Předem moc děkuju

Jedině obnovit ze zálohy. Případně to nechat někoho rozšifrovat, pokud to někdo umí. Někdy nějaký známý vyprávěl o něčem podobném, náhodou to prý šlo rozšifrovat (byl to nějaký rozšířenější ransomware, na který byla medicína), ale jen získávání dešifrovacího klíče tomu dešifrovacímu sw trvalo skoro 2 týdny a stejně jako naschvál mezi neobnovitelnými bylo několik souborů, které neměl ještě zazálohované (většinu ale obnovil a bylo dost štěstí, že neútočil na bmp, png, rtf a podobné formáty což byla většina jeho tvorby, zatímco jpg a doc (a řada dalších pro jiné promárních) byly u něj postradatelné soubory). Ale jemu se to stalo na služebním notebooku, takže tím zaměstnal odborníky z IT oddělení jejich podniku (nedělal to sám).