Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí HDD nejde inicializovat

Zdravím,

měl jsem dnes tu čest se tři hodiny prát s externím hard diskem, ze kterého jsem byl požádán vytáhnout data. Bohužel ani po této době se mi to stále nepodařilo a mám pocit, že všechny možnosti jsem již vyzkoušel, doufám tedy, že vyhledám nějaké řešení aspoň tady. Obávám se však, že disk už není možné tímto způsobem opravit.

Po připojení nejde HDD vidět v Průzkumníkovi souborů, jde však "bezpečně odpojit". Zpočátku je neviditelný i ve Správě disků, zevnitř jde však přerušované "zzzZ", po cca minutě pomine a jde vidět i tam. Ihned po najetí Správy disků vyskočí okno inicializace disku, tato operace však vždy končí oknem se zprávou "Žádost se nezdařila z důvodu závažné chyby hardwarového zařízení." Nejde ani vidět velikost jednotky, ve vlastnostech nejsou žádné svazky, velikosti 0 MB, "Toto zařízení pracuje správně."

Vyzkoušel jsem kabel ze svého HDD, CrystalDiskInfo disk nevidí, formát ani změnu písmena provést nemůžu, jelikož nemá HDD písmeno, nemůžu vyzkoušet ani příkaz chkdsk, příkaz wmic diskdrive get status vypíše OK.

Vyzkoušel jsem asi deset softwarů pro vytáhnutí dat z HDD, v některých však nešel vůbec vidět, někde zase alespoň šel, nic s ním ale nešlo udělat. Nejblíže je asi aktuálně program AOMEI Partition Assistant, tam mě ale k vyzkoušení některých akcí nepustí demo verze.

Děkuji předem za každou radu.

Aha, děkuji za informaci, teď aspoň vím. :) Dříve už jsem z jednoho disku vytáhnul data tímto způsobem, to byl ale externí disk udělaný z původně interního a rámeček na něj byl vadný, takže vše vyřešil nový rámeček. Popravdě jsem ani nevěděl, že v některých externích discích jsou klasické SATA disky. :D

absolutní lowcost wd elements je často citovaný shit, který uživateli chcípnul. existuje proto podezření, že wd do této řady osazuje i druhou jakost.
stav zhoršuje to, že uživatelé neumí odpojovat disky a odebírají je za chodu, tím si zadělávají na poškození souborového systému na disku.
když i z tvého popisu vidím nespolehlivé hw chování, přičtu neblahý vliv "spolupráce" diskové cache windows a škodícího uživatele, považuju obnovu dat tohoto hdd v domácích podmínkách za nereálnou.

například souborový systém jde rekonstruovat, ale programu testdisk to trvá hodiny. disk pochopitelně musí během té doby spolehlivě fungovat, to ale podle popisu není tvůj případ.