Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesilovač mobilního LTE internetu (jako WiFI)

Zdravím,

potřeboval bych radu. Mám mobilní internet od O2 s rychlostí 20Mb/s, které ale nedosahuje ani zdaleka.
Používám internet jako sim kartu s neomezenými daty, mám ho v modemu TP-LINK viz odkaz zde:

https://www.alza.cz//tp-link-m7200-d5455335.htm?kampan=adw1_sitove-prvky-a-nas_pla_all_obecna-css_3g-lte-modemy_c_1003743___TP642e_456126216706_~106853288815~&gclid=CjwKCAiAv_KMBhAzEiwAs-rX1Mz3EYfKCxQuQZQyNRdrHzfjx1V3Oinvql-a2kY_ofXg-DMmYeDZbBoC0CAQAvD_BwE

Signál je na daném místě v mobilu plný, jen v modemu bohužel ukazuje -95dB - 100dB takže špatný.
Internet dosahuje rychlosti 4Mb/s a max 6Mb/s.

Moje otázka tedy zní, je možnost pořídit zesilovač LTE signálu? Případně jaký a jak ho zapojit?

PS: Chtěl bych internet používat normálně po bytě jako WiFi, jelikož nemám jinou možnost a žádný jiný poskytovatel mi tu internet nenabízí.
V tomto směru jsem trochu lajk.

Díky za odpovědi.

Pre LTE to bude viac. -130 dBm bude najskôr pre GSM. Je to podobé WiFi. V našich končinách sa pre LTE používa najmenšia širka kanálu tuším 5 MHz a pre túto šírku a moduláciu QPSK 1/3 vychádza potrebná citlivosť prijímača (najmenší signál) na -101.5 dBm. Tuná sa to dá dočítať. https://cdn.rohde-schwarz.com/pws/dl_downloads/dl_application/application_notes/1ma221/1MA221_0e.pdf
Novšie prijímače majú ale menšie šumové číslo a tak to môže byť o málo dB lepšie.

A máš ten merák kalibrovaný, alebo to ukazuje hausnumero?

Počíta sa to zo vzorca pre energiu šumu vztiahnutú k šírke kanálu
Channel Noise = kTB + 10*log(BW) [ dBm; dBm/Hz, Hz ]

pričom:
k = Boltzmanová konštanta = 1.38e-23 J/K
T = Teplota v kelvinoch = 20 Celsius = 293K
B = Systémová širka pásma = 1 Hz

Pre BW = 5 MHz vychádza šum kanálu na:
Channel Noise = -174 + 10log(5e+06) = -107.02 dBm

Samozrejme v šume nič nerozoznáš, takže k tomu treba ešte prirátať potrebné SNR pre určitú moduláciu a kódovú rýchlosť + šumové číslo prijímača. Solídne prijímače majú šumové čislo okolo 5 dB.