Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade na rocket lake

Zdravím,
mám v plánu upgrade své mašiny a vzhledem k cenám GPU jsem se rozhodl pro nový procesor. Zamlouvá se mi Intel Core i5-11400F protože mám do budoucna zájem o PCIe 4 a nemám v plánu taktovat. Problém ale bude deska. Slyšel jsem že spousta desek bere intelům 11té generace výkon. Osobně se mi líbí ASUS TUF GAMING H570-PRO. Deska je slušně vybavená i chlazená, ale nevíte někdo jestli s ní rocket lake šlape jak má?? Mimochodem výrobce uvádí že maximální výkon procesoru je 65W, což bude asi pěkná blbost. V sestavě mám už lety prověřený Seasonic S12II-520 - 520W. Utahá to? Rozpočet mám zhruba 8000 a opravdu se mi nechce kupovat high end ultra mega krutopřísná deska s wifi 6.0, chipsetem na taktování a světýlkama. Bude tedy TUFka stačit? :)
Díky za veškerou pomoc :D.

procesor https://www.czc.cz/intel-core-i5-11400f/313441/produkt
deska https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-h570-pro-intel-h570/311743/produkt
můj zdroj https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt

Ahoj
V lednu má vyjít řada 12600/12400 a snad i levne desky takže bych 11400 zvážil.

PCIE 4x je fajn ale většina neTOP karet jede stejně rychle i na PCIE 3x

Mimochodem výrobce uvádí že maximální výkon procesoru je 65W

To je maximální spotřeba s vypnutým turbem při základní rychlosti což je u tohoto CPU 2.6ghz. Pak jsou procesory s F/K kde je vyšší spotřeba ale vyšší základní rychlost. Takže reálně 2x65w to může žrát.

Tu grafiku máš jakou ? Jestli.ma smysl upgradovat CPU a desku.

Nedávno jsem do jednoho PC zvažoval 10400 / 10600F / 10700F z bazose (cena 3 až 4) tisíce. Nakonec jsem vzal levnou amd desku MSI B550M PRO-VDH a AMD procesor. Ten prodám i za dva roky.

Grafiku mám ASUS GeForce GTX 1060 6gb. Věřím že AMD má mnohem větší budoucnost než tahle slepá linie 11tý generace intelu, kterou už teď nahradila 12tá s úplně jiných chipsetem. Myslíš ale že tu 12tou generaci pořídím někdy v lednu za 8000 i s deskou? To mi přijde moc pohádkově. Samozřejmě můžu pořídit klasiku... ryzen 5 3600 s B550 za zhruba stejnou cenu, ale budu muset šetřit na desce a nevím jestli se pro mě tahle investice do budoucna vyplatí, když bych ten intel stejně používal tak 4-5 let.

Má to vyjít někdy uprostřed ledna tak můj odhad je že hned na začátku února koupíš desku a 12400 za 9tisíc (pokud se nic nestane s korunou). Možná i za 8500:-)
Ryzen 3600 bych už nový nebral , pro mě by byla rozumná možnost (cena/výkon) MSI B550M PRO-VDH + Ryzen 5600x za 10000.
Díval jsem se na desky k 11400 a nevybral bych lépe ... bohužel intel má desky dražší.

Intelu se ta řada 12xxx povedla, konečně po deseti letech i nárůst výkonu.

Pokud ti nebude vadit že ta deska a procesor bude od ledna překonána (tentokrát ne jen číslem v názvu) tak to vem. Mě by to vadilo a počkal bych.
A pak to bral hned jak dojdou, zájem asi bude velký.
Pokud to chceš hned tak třeba na bazoši sem viděl Ryzen 5600x od 6400Kč:-D O jiném než osobním předání bych ale neuvažoval.