Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezobrazující se SD karta Win 10

Dobrý den,
mám desktop s MB MSI B250M PRO-VD a ze přední strany casu je integrovaná čtečka na SD a pod ní microSD karty.
Na počítači je Win 10 (legální).

Před pár týdny jsem si vytvářel na jednu microSD kartu Live Linux image pomocí rufus-3.17p.
Od té doby se mi nezobrazí žádná microSD nebo SD karta.
Přitom při zasunutí - windows zahraje melodii připojení nového zařízení.
Karty jsem zkoušel na druhém počítači, který je normálně načte.

Zkoušel jsem AIDU64 a i klasický správce zařízení, kde vidím SD kartu jako "Mass storage device USB device".
Viz screen. [93985-device-jpg]

Zkoušel jsem zakázat a povolit zařízení, počítač vypnout, restartovat...., odinstalovat ovladač a nechat systém si nainstalovat nový.

Stav přetrvává.

Prosím o rady co dalšího zkusit to rozchodit.
Děkuji

Řešení:

Spravce disku - zkontroluj si, ze ma karta po zasunuti (pokud tam vidis oddil) prirazene pismenko

Máš pravdu. Teda napůl. :-) V tomto případě se jedná o nějakou "univerzální" čtečku zabudovanou v case, takže se použije obecný USB ovladač pro paměťové zařízení. Zmátl mě ten typ základní desky MSI. Ale třeba u notebooku, tam už by to ovladač vyžadovalo.