Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rodiný PC od 20 do 25k

Ahoj,
potřebuji do rodiny stolní počítač něco v rozmezí od 20 do 25 tisíc. Bude se na něm občas hrát, ale hlavně vytvářet a stříhat nějaká kratší videa do školy. Dále bych si představoval že by měl ssd disk na systém a 1TB HDD na vše ostatní. Pokud by bylo možné tak aby základní deska měla možnost zvuku pro domácí kino. Jo a Windows není potřeba. Můžete mi něco s těmito mými nároky doporučit?

Děkuji předem

Za domácí úkol si najdi na YouTube srovnání te 1050 a té integrované v CPU.
Mě se to nechce hledat, mám za to že ta v procesoru bude lepší nebo to bude plichta. Nemá cenu vyhodit 6tisic za 1050ti.
To už raději koupit předraženou 3060 za 22. Tu sice preplatis o 10k ale hraješ.

1050 ti je karta která nebyla nic moc už v roce 2016 kdy vyšla.

Pokud v sestavě hned bude GPU nebral bych procesor s grafikou.
A potom okamžitě je potřeba propočítat výhodnost například
https://m.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rx-6600-xt-d6724879.htm

To je první sestava co sem našel, pro ilustraci že to a grafikou nemá cenu skládat zvlášť.