Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepočet číslel v excelu.

Ahoj, Nejprve třeba příkad: půjdu si koupit 50 jablek. 5 jablek stojí 20kč… takže 50/20*5=12,50kč… V excelu bych chtěl udělat to, že bych do jedné buňky napsal číslo 50 a ve vedlejší buňce by se automaticky vygeneroval výsledek 12,5, aniž bych v excelu musel vypisovat zdlouhavě nějaký vzoreček. Nikde na netu mi nedokázal poradit… nechce se mi zdlouhavě používat kalkulačku, kdyby to mohlo jít udělat jedním kliknutím… Dík.

je to tam napsané číslo má přepočítat na jiné číslo. na netu se válí spoustu souborů, kde se do označené bunky napíše číslo a v další bunce se zobrazí zase jiné číslo... Jenže nic nepočítá , jak bych potřeboval. navíc ten kod (vzořeček co ukrývá bunka je nějak skrytý a nejde nikde zjistit..