Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak provozovat více routerů v domácnosti?

Zdravím! Omlouvám se za takový obecný nadpis, vysvětlím níže.

Mám VDSL modem/router ZTE zxhn h168n
Jeho wifi pokryje sotva jedno patro, proto bych chtěl do druhého patra natáhnout LAN kabel a tam dát druhý wifi router a tím rozšířil dosah domácí sítě (chci mít jednu síť).
Poradili byste prosím, zda je to možné (jestli to ZTE podporuje) a jaký druhý router koupit aby dohromady fungovaly? Žádné extra výkony nepotřebuju, rychlost internetového připojení je tu stejnak tragická

Díky moc

asi jediné co se osvědčuje je mesh síť. router a k němu nějaké ap, jak už to s kompatibilitou bývá - vše od stejné značky. tato síť je schopna si předávat klienta mezi sebou.

jestli není tvým smyslem života přecházet po schodišti mezi patry a trvat na stálém připojení, pak ti může být společná síť ukradená a klidně si udělej dvě různě pojmenované sítě, ten roaming stejně dobře nefunguje.
v druhém patře nepotřebuješ router, stačí ap. (respektive router v režimu ap, bez vstupního natu)
pokud libovolný vybraný router neumí režim ap, prostě vynecháš wan vstup, vhodně posuneš jeho lan adresu, zakážeš mu dhcp a pak propojíš lan mezi sebou.