Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ monitoru pro bezne domaci pouziti

Manzelka by si asi zaslouzila novy monitor, protoze ma sice kvalitni, ale prece jen starou 19" IPS.
Nejak se nevyznam ve vsech typech, takze se zeptam - jaky typ panelu by byl nejvhodnejsi? Spis bezne domaci pouziti, internet, nejake ty online hry jako Candy Crush... Monitor bude spis v tmavsim koute bytu a nikdy na nej nebude svitit, takze nemusi mit superkontrast a oslnivy jas :)

Dik!

Uz na to musim reagovat. Kolik monitoru ti proslo rukama? Protoze to tve placani me uplne vytaci.

iiyama neni zadna spicka, je to naprosto tuctovy vyrobce monitoru, ktery nabizi docela slusne monitory az uplne plecky. A sam od iiyamy monitor mam, neni spatny, ale neni to ani zadny zazrak, ono taky co bych chtel za 12K.

Dovolim si rict, ze na znacce vcelku moc nezalezi - vsichni vyrobci monitoru berou ty same panely od stejnych dodavatelu. Dnes je ta kvalita/nekvalita tak nejak velmi vyrovnana, jen se obcas nekomu povede udelat botu ve firmware/elektronice a je neco vylozene pruser. (nebo vymysli naprosto dementni ovladani, ano - na tebe se divam, drahe Benq) Treba nejaka aura vyjimecnosti u EIZO - to uz davno neplati, veskrze sedivy prumer. Mozna vyjma nejake drahe specialky.

Jinak z levnych monitoru mam ted treba vedle na stole jakysi 27" Philips, a za ty penize velmi slusne. Sice IPS, ale zadne vyrazne prosakovani podsviceni, nesrovnatelne lepsi nez IPS Samsung co jsem mel predtim a putoval do sberneho dvora, stojan vyskove nastavitelny, panel 8b bez FRC, obraz to ma celkem prijemny... Vybirano stylem "druhy nejlevnejsi bez FRC", a jako pracovni monitor - nereknu spatneho slova. Pro hry nebo video bych vybiral samozrejme jinak.