Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na co je webhosting?

Ahoj, je možné vytvořit web v progamech jako je webnode nebo wordpress a pak ho zveřejnit bez web hostingu, pouze s doménou? Na co je potom web hosting? Jestliže můžu mít funkční a zároveň veřejnou stránku pouze se zakoupenou doménou? Děkuji moc za odpovědi

Nevim, asi se nejak mijime, ale nechci se hadat o ptakovinach. Webserver - mysleno software, stranky musi byt ulozenem na hardware kde ten software pobezi (nebo presneji - musi je mit ten software nejak pristupne, nakonec to nemusi byt ani lokalne), a ten hardware by mel byt dostupny na siti (pokud mi nestaci hrani si s localhostem). Kolem a kolem, je dokonce mozne rozjet si na domacim routeru s OpenWRT napriklad LAMP, a mit ulozeny web na USB flashdisku. Neresme prakticnost, bezpecnost, funkce a vykon - bude to web hostovany na mem vlastnim "serveru" = primitivni "webhosting" se strankami dostupnymi worldwide

Já myslím, že natvrdlý nejsi. Já pojem webhosting chápu stejně jako ty.
Já pojem webhosting chápu tak, že je to služba pro poskytování webového prostoru pro další subjekt.
To, že si někdo třeba doma nahodí web server a bude si tam nahazovat sám pro sebe weby podle mě není webhosting, protože ten termín se používá nejen ve vztahu k webu, ale i ve vztahu pro koho ten webový prostor je.
Chápe to tak i ten, kdo psal text na české wiki:
"Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru"
Chápe to tak i ten, kdo to psal na anglické wiki:
"A web hosting service is a type of Internet hosting service that hosts websites for clients, i.e. it offers the facilities required for them to create and maintain a site and makes it accessible on the World Wide Web. Companies providing web hosting services are sometimes called web hosts."
Jako chápu, když to slovo webhosting někdo definuje čistě na web, ale ona se ta definice tak podle mě nepoužívá.

Namaluješ obraz - vytvoříš web
Pojmenuješ jej jednoznačně (Zvěstování už není volné) - zakoupíš volnou doménu, příp. vytvoříš subdoménu (poradna.net není volná)
Je nutno jej vystavit - buď na stálé expozici (webhosting) nebo domácí expozici (taky webhosting, ale doma s nutností výstavu udržovat a uklízet)