Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při nabíjení větráky notebooku často zpomalují a zrychlují

Zdravím,

po nedávném updatu BIOSu jsem si začala všímat jedné věci, která mě trochu znervozňuje. Pokud notebook běží jen na baterii a nenabíjím ho, je relativně tichý, ale jakmile ho zapojím do nabíječky, větráky začnou často zrychlovat a zpomalovat (i když třeba jen brouzdám po netu, sleduju youtube, čtu články). Nevíte, čím to může být? Před updatem si nevzpomínám, že by mi to takhle dělalo. Notebook je cca měsíc starý (Lenovo Legion 5)

Záleží ako máš nastavené napájacie profily. Zvyčajne býva pri napájaní z batérie nastavený na čo najdlhšiu výdrž na batériu (= nižší výkon = menej tepla = treba menej chladiť) a pri napájaní z nabíjačky na max. výkon (= viac tepla a potreba viac chladiť).

Je lepší to nastavení nějak měnit nebo to raději nechat tak? Nerada bych se připravila o výkon, když je to herní notebook, zas ale na druhou stranu pokud jen koukám na net a větráky se zapínají a vypínají při každém rozkliknutí záložky, to už mě také moc nebaví...