Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba grafiky?

Zdravím, včera bol PC v úplnom poriadku, a dnes po zapnutí sa mi dialo toto: https://youtu.be/Ud8Z7WCsTyI

Nie som si istý, či je to skutočne chyba graf. karty, pretože po vypnutí nastavení, a znova zapnutí ich, to prestalo. Keď som myšou "nabehol" na tieto "mŕtve body", tak kurzor ich prekryl. Monitor mám pripojený cez DP. Momentálne nemám možnosť skúsiť iný kábel.

PC: https://i.ibb.co/Snnsg6n/image.png
Monitor: https://www.alza.sk/31-5-viewsonic-vx3211-4k-mhd-d5478790.htm

Ovládače sú aktuálne.

vypis konfigurace umi treba speccy: da se ojet mysem a zkopirovat sem jako citelny text.

sice spolehas na repraky v monitoru, ale windows nerozeznaji ani typ pripojeneho monitoru.

teoreticky je vadna grafika, nebo video kabel, nebo jsou blbe nainstalovane ovladace k zakladni desce (vubec), nebo windows maji default povoleny automaticky update ovladacu a takto to dopada.

Windows 11 je v pohode... ja osobne nevidím nikde problém. Áno, má chyby, ale to mal predsa aj 10 keď začínal.

Každý OS, každý software a všetko ostatné keď začína, tak prvé verzie sú samozrejme aj s chybami. S tým treba rátať... Keby si ty napr. si dnes zmyslel že vytvoríš software na sledovanie počasia, tiež by si to nedokázal naprogramovať na prvý šup, a hold prvé verzie by mali vady.

Dobre, tak keďže mám rád svoj PC, dám ruky preč od iObitu. Aj keď to bude ťažké, lebo áno, som lenivý hňup, ktorý na miesto toho, aby si vyhľadal ovládače na internete si radšej stiahne nejaký pofidérny soft aby mu ich stiahol za neho.

Takže otázka: Ak dostanem nový PC do rúk, na čo všetko potrebujem stiahnuť ovládače?

Advanced SystemCare
Driver Booster
(dětské) Windows 11

jedna zoufalost horší než druhá.

ta neustálá aktualizace ovladačů má být dobrá k čemu? tobě se ovladače nějak kazí / stárnou?
ovladače se přece nehledají "někde" na internetu. jsou přímo u výrobce základní desky.
mimochodem všechny ty drivery boostery atd. hledají ovladače podle varianty 3. jen si za to od neschopných uživatelů nechávají platit.

samozřejmě starý hw nedostane nové ovladače pro systém, který se objeví v budoucnu (windows 11, 12, ...).
pak je otázka, k čemu ta dětinská snaha instalovat další mizernou betaverzi os, kde je nutné se spoléhat jen na generické ovladače ms.