Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejde nastaviť lokálna sieť intranetu

Dobrý deň,

v okne možnosti internetu, záložka: Zabezpečenie - Lokálna sieť intranetu mi nejde pridať lokality.

Potrebujem tam pridať lokálnu IP adresu, pretože keď spúšťam sieťovú aplikáciu, tak mi vyskočí okno: Upozornenie zabezpečenia či chcem spustiť ten súbor.
Samozrejme to tak pridávam na každom pc vo firme ale zrazu je to zašednuté a nejde mi to vybrať. Dá sa tam pridať IP adresa aj inou cestou ako cez okno možnosti internetu?

Takto by to malo ísť otvoriť a nastaviť

Robil som to tak na systémoch Win7, Win10, aj na Win11 mi to išlo nastaviť ale teraz na dalšiom pc s Win11 to nejde. Neviem kde je problém.

Operačný systém Windows 11 Home 21H2
Notebook ASUS Zenbook14 Pripojenie do lokálnej siete cez kábel.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Řešení:

pozn. mimo:
odpadni home edice windows nemaji v siti co delat, uz vubec ne ve firemni. lisi se nastaveni prav, overovani uzivatelu, pro nekoho maji vyznam i ty policies.

zkusit naimportovat neco takoveho, mozna rovnou do hklm:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Ranges\Range2]
"*"=dword:00000001
":Range"="192.168.1.5"

ale jestli jsi zvykly to delat kvuli kdejakemu .exe v siti, je to celkem nebezpecne, koledujete si o rozsireni ransomware v siti.

Musíš mít dole pod seznamem vypnuto ověřování HTTPS. Jinak tam přidáš pouze adresy, které začínají na https://

Áno, toto viem. Na xy počítačoch som to nastavoval a vždy to fungovalo.

Problém je ten, že tu mám nový notebook kde to potrebujem nastaviť a systém ma nechce pustiť do nastavení lokalít.

Dej sem obrázek z PC, kde to nejde

pozri mgax.png tento obrázok

Ještě je možnost, že tam jsou nasazeny doménové politiky (možná i nechtěně zapnuté). Pak se seznam udržuje přes politiky.

Tiež ma napadlo že sa nejako niečo preddefinovalo ale neviem kde to vypnúť. Ešte sa mi to nestalo, že by to nešlo nastaviť a všetky pc nastavujem rovnako.

Všetko je v príspevku ale asi som to zle vysvetlil alebo som písal zbytočné informácie navyše.

Pokud je to Professional verze OS, pak si spust: gpedit.msc
Bud pod uzZkontorloval bych vetev pro pocitac i uzivatele
Šablony pro správu / Součásti systému Windows / Internet Explorer / Ovládací panely možnosti internetu / Stránka zabezpečení
Tam je Zóna intranet - vše by mělo být "nenakonfigurováno" v případě, že to není řízeno politikami nebo nějakým "čističem" nebo paranoidním antivirem.

Tak třeba Home neumožňuje řídit přístupy Intranet/Extranet, protože se počítá s tím, že Home je domácí edice a nebude nasazovaná v síti.

Najdi si jak to provést pomocí zápisu v registru - všechny policy končí v registru, ty nastroje na editaci jsu jen uživatelské rozhraní. Pak si tam můžeš ručně vložit seznam webů, jaký chceš

pozn. mimo:
odpadni home edice windows nemaji v siti co delat, uz vubec ne ve firemni. lisi se nastaveni prav, overovani uzivatelu, pro nekoho maji vyznam i ty policies.

zkusit naimportovat neco takoveho, mozna rovnou do hklm:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Ranges\Range2]
"*"=dword:00000001
":Range"="192.168.1.5"

ale jestli jsi zvykly to delat kvuli kdejakemu .exe v siti, je to celkem nebezpecne, koledujete si o rozsireni ransomware v siti.

pozn. mimo:
odpadni home edice windows nemaji v siti co delat, uz vubec ne ve firemni. lisi se nastaveni prav, overovani uzivatelu, pro nekoho maji vyznam i ty policies.

rozumiem.

zkusit naimportovat neco takoveho, mozna rovnou do hklm:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Ranges\Range2]
"*"=dword:00000001
":Range"="192.168.1.5"

Funguje ale nedalo mi, urobil som čistú inštaláciu win11 a už to normálne ide nastaviť aj cez možnosti internetu.

ale jestli jsi zvykly to delat kvuli kdejakemu .exe v siti, je to celkem nebezpecne, koledujete si o rozsireni ransomware v siti.

Vobec, mame len jeden informacny system ktory to potrebuje pre spravne fungovanie.

exportoval som si z editora registrov subor ktory len otvorim po instalacii a je vybavene. Prave som to odskusal a funguje. Ďakujem.

No a funguje ti vôbec sieť? Ping na iný počítač na lokálnej sieti, môžeš priamo na ten kde je ten cygnus.

Áno funguje. Otvorím si sieťový priečinok kde je cygnus (192.168.1.5) aj iný sieťový priečinok ide otvoriť. (192.168.1.2)

Prikladam ping

Ak by nešla sieť, tak neurobím ani inštaláciu klienta Cygnus. ten program má sql databazu ktora je v sietovom priecinku a klient je síce nainštalovaný na pc stanici ale jeho odkaz na aplikaciu ktora je umiestnena v sietovom priecinku. a preto treba povolit tu IP adresu aby ju bral za dovernu a nevypisoval pri kazdom klinuty v tej aplikaciii...

Vyskúšaj sa opýtať na špecifickom fóre pre Microsoft.

Napíšem tam.

Je možné, že na W11 je to trocha inak.

Nejde mi to do hlavy. Skúšal som na inom pc s windows11 home a tam mi to ide nastaviť.

Keď tam vlezeš, tak prvé čo sa ťa opýtajú je to, či máš systém plne aktualizovaný. Tak sa na to priprav.

Díky za upozornenie. :-D