Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým programem opravit HDD s "delays detected"?

Program HDD Regenerator hned na počátku kontroly HDD zjistil stav "delays detected". Program HDD Regenerator údajně neumí toto řešit ani v plné verzi programu. Je to nějak opravitelné a co to způsobilo? Je to disk WD Blue je uvnitř PC. Jinak se zdá být v pořádku a je bez vadných sektorů.

Rusáka Dmitryho musíš používať výhradne z externého média, nabútovaním PC z CD-R, aby dokázal premapovať vadné sektory a vykonal tento opravný zápis do firmware hdd. Je to nekonečná onánia, podľa kapacity hdd, niekedy celú noc. Delays detected je nejaký honosný názov pre vadné sektory, ktoré spomaľujú čítanie a zápis. Jedine, že by bola zatiahnutá ručná brzda na bubnoch pri ABS ložiskách plotní prípadne sa dostal neželaný piesok do hejblátiek.

Prípadne skus; Hard Disk Sentinel 5.7 (H.D.S Hungary), ten dokáže obdobné fígle s premapovaním vadných sektorov priamo v grafickom prostredí OS, crack si k obom SW schrastíš povinne na nete sám.

Děkuji za rady. Vyzkouším doporučené, teď už čistě jen ze studijních důvodů. Tomu disku nelze věřit.
Dal jsem disk do starého PC. Žádný jiný disk tam není. Disk je prázdný a bez dat. Všechna data jsou uložena na jiných discích. Provedl jsem po x letech kontrolu a zírám. Předtím byl disk v pořádku. HDD-R mám spuštěný z CD, takže uvedené splňuji. Běželo to několik hodin a těch chyb našel víc (10x delays detected).

Program HDD Regenerator údajně neumí toto řešit ani v plné verzi programu.

Umí. Dokonce i ve free verzi. Tam je to ale omezené na opravu pouze jednoho sektoru. Dělá to na základě mnohonásobného přepisu vadých sektorů. Někdy to pomůže dočasně, někdy "trvale". Pokud to není bootovací disk, můžeš to spustit přímo ve Win.

V pohodě, o nic nejde. Dej pak vědět, jestli ti to pomohlo. Ty přepisy trvají celkem dlouho, klidně celou noc, ale stojí to za to.
U mě to zabralo a disk je opět funkční už nějaký ten rok. Ten disk už používám jen jako externí k TV na filmy na chatu, takže v případě ztráty dat mě to mrzet nebude. Když jsem na ten prográmek poprvé narazil, moc šancí jsem tomu nedával. Rád jsem se pletl :-)