Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání systému/obrazu

Dobrý den,

co dělat když systém po určité době zamrzá na pár vteřin a pak se znova rozjede. Dělá to cca po půl hodině.
Mám v mém notebooku asus z roku 2013 nový SSD disk. Windows 10 a nainstalované všechny poslední ovladače grafické karty.

Předem děkuji za nápady.

Ivor

Asus z roku 2013 není moc přesný popis konfigurace, ale žádná raketa to nebude. SSD to nezachrání.

To se ti seká nějaká hra, program nebo co přesně?

Krátkodobé zamrzani může způsobovat např. přehřátí procesoru. Takže nejdřív zkontroluj teploty.

Taky se podívej do Správce úloh na vytížení CPU a RAM.

Ahoj, je to ASUS X75VB-TY073H.
Na hry to nepoužívám, jenom internet a TV. Zasekne to při jakémkoli ukolu. Zastaví se obraz, po chvíli funguje kurzor ale nereaguje. Pak se zase rozjede jakoby nic a po cca půl hodině znova to samé.

Správce uloh nic neobvyklé Procesor 7% Paměť 44% disky 0%. Při měření mám zapnutý Chrome a správce uloh.

Teploty: Procesory-46 , Disky SSD-34 HDD-30 , Grafiky NVIDIA GeForce GT 740M-41 Intel HD-48 stupnu.

jak už ti píšou, v tom neznámém starém krámu nejspíš chybí ramka a půl procesoru.
za jediné ovladače považuješ grafiku - takže ta instalace ovladačů samozřejmě nestojí za nic.

typ notebuku máš na štítku zespodu.
kdyby nebyl čitelný, může ho zobrazit i speccy, ten vypíše i další hw. výpis sem jde okopírovat i jako text.

a jestli jsi ten krám kvůli grafice osobně pastoval, pak je možná heatpipe našroubovaná křivě.
všímej si kraválu: jestli to zbytečně spouští větrák, může být po letech ucpaný průchod mezi větrákem a radiátorem.

Ahoj, je to ASUS X75VB-TY073H. A máš pravdu je to krám. Nechci se ho vzdát kvůli velikosti obrazovky.

Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Pentium 2020M @ 2.40GHz 47 °C
Ivy Bridge 22nm Technology
RAM
6,00GB Dual-Channel DDR3 (11-11-11-28)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. X75VBP (SOCKET 0)
Graphics
Generic PnP Monitor (1600x900@60Hz)
Intel HD Graphics (ASUStek Computer Inc)
2047MB NVIDIA GeForce GT 740M (ASUStek Computer Inc) 41 °C
ForceWare version: 425.31
SLI Disabled
Storage
223GB ADATA SU650 (SATA (SSD)) 37 °C
931GB Hitachi HGST HTS721010A9E630 (SATA ) 30 °C
Optical Drives
No optical disk drives detected
Audio
Zvukové zařízení High Definition Audio

Žádný kravál ani hluk není slyšet.

Přidaní SSD disku a instalaci widndowsu mi dělal známy. Předtím tenhle problém nebyl, ale chtěl jsem zrychlit chod systému.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+2020M+%40+2.40GHz&id=1855
sorry, toto udržovat 8 let naživu je masochismus.
ano, větší displej s rozumným rozlišením je fajn. ale předpokládám, že tento krám už není provozován jako přenosný. nahradil bych ho proto mou oblíbenou kombinací od repasníků, "mikro" pc + 24" displej
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1161977-dell-optiplex-3050-micro.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1287580-lenovo-thinkcentre-m710q-tiny.html
horší https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1222829-hp-prodesk-600-g2-dm.html
cd mechanika jedině externí, doma se uživí.
moc velký výběr monitorů teď není, chtělo by to dotaz u prodejce, co konkrétně u nich znamená kategoie "b", jestli nejde o svítící body.
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1158666-24-lcd-fujitsu-b24w-7-led-white.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1279144-24-lcd-eizo-flexscan-s2433w-gray.html

aha, chyba. ty v tom kombajnu provozuješ levný ssd + další hdd 1tb. 2 disky ty mikropc nevezmou.
dá se jít do větších krabic "sff", ale už nejsou tak elegantní.
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1273120-hp-compaq-elite-8300-usdt.html

HW chybu neodhalím.

Pozri Event log.

Pozri v Ovl.paneloch - Zabezpečenie a údržba (modrá vlajočka) - História spoľahlivosti. Ak klikneš na červené puntíky v lineárnom grafe dole sa zobrazí technický opis zlyhania.

Čistá inštalácia z bútovacieho ISO W10 média na zmazaný nultý sektor, Diskpart.exe -Clean, na naformátovaný systémový oddiel ťa ešte nenapadla?

Skus to pod MBR inštalačkou (Rufus) pri prepnutom Uefi na Legacy v Bios.