Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Už sestavená počítačová sestava

Dobrý den chci se zde zeptat a poslechnout si od vás pár názoru chci si kupovat nový PC už je to dlouho co vlastním ve zkratce toto (jeto od HP) -
Grafic card: NVIDIA GeForce™ GTX 960 2GB
Processor: Intel® Core™ i7-6700 CPU 3,40GHz
RAM: 8 GB DDR4 (2X4GB)
chtěl jsem upgrade na 1660 super jenže není k dostání v té menší verzi aby se mi vešla do bedny a nebo je za 15 000,-.

Tak jsem si řekl že koupím úplně nový, sestavit si ho sám asi těžko když se nedají sehnat grafické karty tak jsem si řekl že půjdu už do sestaveného tady jsem vybral tři kandidáty a jestli by jste mi k tomu dokázali říct něco konstruktivního je to dobrá koupě na dnešní dobu s krizí?

Alza GameBox Core RTX3060 Ti+ První PCmoje připomínky, zde se mi nezdá grafika ghost s dvěma větráky bude stejně výkonná při náročných výpočtech?
u Alza GameBox Core RTX3060 Ti+ Carbon Druhý PC zase nevím jaká bude airflow aby tam cirkuloval dobře vzduch
a v posledním případě Alza BattleBox Core RTX3060 Ti Třetí PC ten se mi zdá jako dobrá volba nejde mi o RGB klidně by tam být nemuselo ale rád bych měl ty větráčky aby tam ten studený vzduch byl nasáván dovnitř,
děkuji za všechny připomínky a rady.

Řešení:

Ta řada 10700 je už vlastně zastaralá nahradila ji řada 11700 a nyní pár týdnů je 12700. Takže ty první pc jsou rok staré.
12xxx řada co zrovna nabíhá je o něco lepší než ten Ryzen ale zase se nevejdeš do ceny a navíc ještě nejsou, příliš nové a drahé (desky).

Vybral bych si co nejlepší grafiku. I kdyby ses rozhodl pak tu desku a cpu vyměnit tak u radeonu 5600x a levné desky nemám strach že to třeba za rok neprodáš.
Po 10700 za chvíli neštěkne pes.
Zjistil bych si co je tam za 3070 (výrobce, chladič - počet větřáků) a pokud tam nebude ojeb vzal tu 3070.

To vypadá dobře, na rtx 3070 už jsem nekoukal a za tu cenu lepší než 3060ti děkuji za tip v procesorech od amd jsem úplně ztracenej vždy jsem se toho bál ale pokud je ryzen dobrá volba tak do toho jdu
a teď ještě otázka je tedy lepší vzít ten první pak vyměnit ten procák nebo vzít ten co jsi mi poslal grasficky by byl na tom lépe ten co jsi posílal a procesorově?

Ta řada 10700 je už vlastně zastaralá nahradila ji řada 11700 a nyní pár týdnů je 12700. Takže ty první pc jsou rok staré.
12xxx řada co zrovna nabíhá je o něco lepší než ten Ryzen ale zase se nevejdeš do ceny a navíc ještě nejsou, příliš nové a drahé (desky).

Vybral bych si co nejlepší grafiku. I kdyby ses rozhodl pak tu desku a cpu vyměnit tak u radeonu 5600x a levné desky nemám strach že to třeba za rok neprodáš.
Po 10700 za chvíli neštěkne pes.
Zjistil bych si co je tam za 3070 (výrobce, chladič - počet větřáků) a pokud tam nebude ojeb vzal tu 3070.