Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil nejde zapnout

Mobilů s tímto problémem je více různých značek a typů, protože problém je to společný stejný napříč spektrem těch různých značek a typů, tyto údaje jsem proto tedy vynechal. (Nevím, zda to vůbec pomůže. Tlačítkové i dotykové.).

Jak prosím změřit stav/zdraví/opotřebení/poškození, baterie?
A v jakých veličinách a jednotkách se vůbec tyto údaje udávají?
Vím, že obyčejné měření napětí naprázdno na baterii není dostačující údaj, co ještě musím změřit nebo změřit a spočítat podle vzorečků, když mám k dispozici jen digitální multimetr co měří jen DC a AC napětí, DC a AC proud, odpor a průchodnost (předpokládám, že AC veličiny a průchodnost potřebovat měřit nebudu)?

Případně, rozhodnu-li se koupit baterie nové a s nimi mobily testovat, víte někdo prosím, jak je to s vrácením nové nepoškozené jen 1x pro účel testu použité baterie zpět prodejci a vrácením peněz za ni zpět? V případě, že chyba bude v mobilu a ten nebude fungovat ani s novou baterií?
Vím, že běžná elektronika z eshopu mívala "lhůtu na vyzkoušení a vrácení bez udání důvodu" 14 dní, ale taky baterie zpravidla vždy mívaly jiné záruční podmínky a záruční doby (např. jen 0.5 roku záruka na baterii oproti 2leté záruce na výrobek), jak to tedy je s bateriemi z kamenných obchodů a z eshopů?

V mobilech budou moje data, o ty přijít nechci. A i kdyby, mobily po zapnutí bez nabíječky jen pípnou, bliknou, (zavibrují, dle značky), některé rozsvítí a zhasnou displej nebo některé i stihniunněco zobrazit než chcípnou a hned chcípnou, neumožní ani nikam vlézt do menu, nestihne se to časově než chcípnou. Hard reset by asi stejně nepomohl, ne? A nejspíš by ani nebyl jak provést?

Děkuji.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny