Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc se zapíná sám

Ahoj.
Co se týče IT zařízení tak jsem totálně mimo, ale potřebuju poradit s tímhle problémem.. Mám stolní pc a malej noťas, kterej používám do školy. A když u sebe v pokoji zapnu svůj noťas, zapne se mi sám i ten stolní pc. Nedávno jsem nechtěně přišla k tomu, že to teda asi bude spojený s internetem, protože jsem jednou omylem vypla wifi na noťasu a když jsem ji zase zapla, zapl se i pc.
Nemám tucha co s tím. Řešili sme to i přes bios, wake up on lan, furt nic, zapíná se pořád. Kdyby někdo věděl, co s tím, budu moc vděčná.

A ten stolní PC se zapne i když zapínáš NTB z baterie, tzn nezapojený v síti?
Nám se takhle jednou zapínal stolní PC (Fujitsu-Siemens), kdykoliv se něco připojilo na stejnou zásuvku, na které byl tento PC zapojený.

Vlez do Správy zariadení,
Sieťové adaptéry, rozkríkni zariadenia,
klik na Sieťový adaptér - Vlastnosti - uško okna Správa napájania. Zruš štvorček - Povoliť prebúdzať týmto zariadením. (Reštart PC)

Skontroluj aj ostatné zariadenia s týmto povolením, zruš ich všetky (Pravda, ak nepoužívaš RAM spánok, nebudíš PC myšou alebo ťuknutím do klávesnice pri zapnutom S3 v Bios).

Spusti nižšie príkaz v CMD.exe (ako Správca) a zdieľaj nám výsledok z čierneho okna príkazového riadku:

powercfg -devicequery wake_armed
powercfg -lastwake
-----------------------------------------------------
Príkaz pre PowerShell, spustený ako Správca(!)

-command "&{Get-ScheduledTask |? {$.Settings.WakeToRun -eq $true -and $.State -ne '"Disabled"'} | % {$.Settings.WakeToRun = $false; Set-ScheduledTask $} }"