Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možno veriť nákupu elektroniky z Číny?

Chcem kúpiť novší a cenovo prijateľný andoid tv box. U nás sú dosť drahé, preto uvažujem kúpu z Alliexpresu z Číny. Našiel som tento: H96 MAX RK3318 TV box Android 11, 4GB RAM 32GB ROM. Bohužiaľ, v popise som našiel, že má RAM aj 2/4 Gb, ROM 16, 32 a 64 GB. V názve má uvedenú 4 GB ROM. Dá sa veriť, že mi pošlú ten box, ako uvádzajú v názve? Pýtam sa preto, lebo z Číny som ešte nič nekupoval.

Já si vloni koupil z Číny https://www.aliexpress.com/item/4000309558063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dIQowT9 a spokojenost, Má to 2GB RAM a 16GB ROM. Jen namísto ovladače to ovládám BT myší. Jinak koukám, pokud z Polska, pak tady má vysokou spokojenost, jen zvolit zemi a 32GB ... https://www.aliexpress.com/item/1005003298729130.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.22d8704cAKw19F&algo_pvid=711b0268-48a6-476c-b265-116811960054&algo_exp_id=711b0268-48a6-476c-b265-116811960054-2&pdp_ext_f=%7B. jinak moje zkušenost ... celkem na ALI v pohodě, jen 1x se mnou vybabrali, objednal jsem si z Číny tablet KT107, co měl mít 3GB RAM a 64GB ROM a přišlo mi cosi s 1GB RAM a 16GB ROM. Trval jsem na vrácení peněz za špatné zboží. ALI mi nabídlo bud to pošlu zpět (otřesné poštovné) a vrátí mi peníze, nebo mi dají půlku peněz a zboží si nechám - bral jsem druhou verzi a tablet rok slouží švagrové. 8-)

Trosku sa mi nezda ta verzia, ze Ali ti nieco taketo ponukol...Aliexpres ak ti pride nieco ine ako si si objednal je dost striktny, takze neponukol ti vratenie tovaru skor predajca?
Lebo to je rozdiel a je mozno chyba, ze si na to pristupil.
Mne sa teraz pokazila po 3/4 roku sprchova hlavica (no nesvieti jedna z farebnych lediek, ostatne 2 farby svietia a hlavica ide;o)) a predajca mi ponukol zaslanie novej ak zaplatim 4 eura postovne...co je na Cinana slusne (ked hlavica stale 7 eur + 5 postovne).

Ja koupil mainboard, kterej umrel asi po peti minutach. Penize by mi vratili, jen kdybych ho poslal zpatky. Kupoval jsem ho ze spanelskeho skladu, ale poslat bych ho musel do Ciny (coz by stalo asi tak stejne jako ten mainboard samotny). Hadal jsem se s prodejcem, zapojil jsem do toho Aliexpress, poslal jsem video, kde jsem ukazoval, ze je to uplne mrtve, ale niceho jsem nedosahl.
Takze porad plati - od Cinana jen veci, u kterych vam nevadi prijit o penize.

Neviem s akymi predajcami teda robite, ale mne sa toto este na Ali nestalo. Vzdy, ked bol problem predajca ustupil pod hrozbou "arbitraze". Ako som to uz mozno spominal posiela mi predajca teraz sprchovu hlavicu novu a to na nej nejde len jedna farba z 3.
Jediny problem som mal na Bangoode, kde sa pokazili hodinky za 120 eur po cca 3/4 roku (pricom garantuju rocnu zaruku) a vratili mi len polovicu, aj to som sa musel dohadovat s nimi o kazde euro (vzdy mi poslali len zvysenie o 1euro kazdym mailom, kde som vyjadril nesuhlas...po 5 mailoch ma to prestalo bavit a suhlasil som).

To bude tím, že to dříve lidi dělali tak, že Vám zůstalo poškozené zboží a oni obratem poslali nový kus na jejich náklady.
Znám hodně lidí, kteří toho zneužívali. Nakupuju občas na stránkách cs
a nikdy jsem problém neměl. Mrkni na ty stránky, je to Čína, ale seženeš tam cokoliv a doba dodání taky není extra dlouhá.

No nevím, kam jsi klikal, ale zkusil jsem můj druhý link a výsledek je tuten https://ibb.co/DGXKDbc - stačí jen zaplatit a přijde to z Polska. Jediné, co tam psali, že mají omezené množství kusů - no kdybych chtěl, jeden mi stačí, nepotřebuji jich 5. Tak jen vyplnit plateb. kartu a finito. 8-)

P.S.: Tvůj nákup v Číně asi nebude bez cla (budeš muset vyřídit na úřadech sám) - můj z Polska už má clo i DPH v sobě (nevyřizoval bych nic).

P.P.S: Mimochodem jsem prvním linkem svůj box nedoporučil, ale jen dal na vědomí, co jsem si pořídil. Při troše snahy by se určitě dal pořídit u jiného prodejce.

Ja by som sa toho vôbec nebál a poslať ti pošlú to čo si sám vyberieš, takže pozor na to na čo klikáš lebo keď si klikneš na verziu 2GB RAM + 16GB flash tak ti pošlu tú a nie 4GB RAM + 64GB Flash pochopitelne. Trebars u tohoto predajcu si to môžeš nechať poslať zo skladu v španielsku či belgicku a máš to tak za týždeň doma.

Uz ma vela bank virtualnu alebo digitalnu kartu. Pred nakupom vygenerujem, zaplatim, a zrusim. A ziaden problem. Aspon dufam :-)
Inac, ja som kupoval nejaky X96, 4/64 tusim, este k tomu ovladac s pohybovym senzorom, za dva tyzdne bol tu, sluzi doteraz . . . kolko to je rokov? 3? 4? ci viac?

U Ali expresu platim normalne debetkou, akurat si neukladam kartu u nich.
Nebojim sa, ze Ali by zneuzil moju kartu, skor, e niekto moze ukradnut ich db, kde by mali moje cislo kary ulozene, a preto nerad ukladam cisla kariet u obchodnikov (aj ked doveryhodnych).
Ak mas ucet v TB mozes si vygenerovat jendorazovu virtualnu kartu.

Mám stejný názor. Jen je otázkou, když zaplatíš virtuální kartou a nebyl bys se zbožím spokojený a budeš reklamovat, jak ALI má vrátit peníze, když šlo o jednorázovou kartu? Když kartu neukládám (zásadně), pak mají pohodlně číslo účtu a nemají problém peníze vrátit. 8-)