Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava do obývačky ako rodinný pc na YouTube a filmy

Dobrý deň, môžem sa opýtať, či táto zostava môže byť? Je to zostava určená do obývačky ako rodinný pc na prehľadávanie, youtube, občas nejaký fhd film. Keďže zostava neslúži na hranie hier, chcem tam nechať len procesor s integrovanou gpu ale keďže moc G ryzenov na alze už nieje, rozhodol som sa dokúpiť ku zostave nejaký z bazošu.

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7868666C6E6A647A2

+

Procesor: 3200G a vyššie z bazošu (kvôli windows 11)

Ďakujem za rady.

Změna předmětu, původně: PC zostava (host)

No nevím, používat PC jako přehrávač mi připadně kanón na vrabce (spotřeba, hlučnost).

Na Youtube stačí např. Google Chromecast a na filmy ideálně NAS s aplikací např. Plex.

Pokud trváš na PC, stačí nějaký mini ITX PC, ne taková obluda. Zvládl by to i Raspberry Pi....

Zabudol som ešte spomenúť, že sa tam bude robiť aj účtovníctvo a v budúcnosti možno aj nejaká grafika keďže mám menšieho syna, preto som chcel väčšiu bedňu, tá itx ma tiež napadla skôr, pozeral som aj tie čínske chuwi mini pc, ale myslím, že bude vhodnejší väčší počítač, aj čo sa týka stola, ktorý má miesto pre midi tower