Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi RTL8812BU - Hotspot jen 400Mbps

Dobrý den, nedávno jsem koupil WiFi síťovku TP-Link T3U Plus do USB 3.0. Problém je že Wi-Fi potřebuji občas jen jako Hotspot ve W10 (jinak mám klasika kabel). Problém je že s ovladači od TP-Link karta v AP režimu vysílala v ac režimu, ale po připojení čehokoliv spadla na n. Odinstaloval jsem tedy ovladače TP-Linku a instaloval ovladače přímo od Realteku pro 8812BU problém zmizel a síťovka normálně vysílala v ac a nepadla do n. Problém nastal s tím že i když jede v ac režimu tak jen rychlostí 400Mbps. Potřebuji to na spojení PC a mobilního zařízení a je potřeba co nejnižší latence a co nejvyšší rychlost. Rychlosti AC by měli dostačovat. Mám to jen tedy na lokální spojení, ne na internet.
Pokud síťovku použiju pro příjem Wi-Fi tak problém není a připojení je kolem 500-900Mbps. Problém je jen v hotspotu.

Zkoušel jsem připojit více zařízení s podporou ac a vždy jen 400Mbps.

Pod Linuxem v AP režimu problém není. Nevíte tedy jestli nejde nějak nastavit ten hotspot? Nic kloudného jsem nenašel.

EDIT: Ano mohl bych si koupit nějakou drahou kartu, ale potřebuji to tak 1x-2x za 14dní takže v tom nechci topit zbytečně prachy.

Díky za vaše rady.

To je tým, že to blbo ukazuje tú rýchlosť. 900 je zaokrúhlená rýchlosť. Autor drivera má zrejme v paži presné rýchlosti. Ja mám TPLink T9UH a furt ukazuje 1300. Je jedno ako som ďaleko a cez koľko stien.
Tvoja karta má na 11ac rýchlosť len 867 Mbps a to je linková rýchlosť. Prenosová rýchlosť je zhruba polovičná, tudíž závisí od toho akú rýchlosť pozeráš. ak by náhodou prenosovú tak je to ok, i keď ešte trocha viac by to ísť mohlo.

Jen pro jistotu - máš ten adaptér zasunutý v USB 3.0 portu?

Jinak ta rychlost je zřejmě v pořádku, cituji (skrz Google překladač):

Inzerovaných 866 Mbps je teoretická maximální propustnost čipsetu. A WiFi je simplexní komunikační metoda, takže vysílá, pak se vypne a čeká na odpověď. Jakmile obdrží odpověď, vysílá znovu. Za dokonalých podmínek byste proto očekávali pouze 50 % maximální jmenovité rychlosti (866/2=433 Mb/s), takže se zdá, že dosahujete maximální propustnosti, které je vaše zařízení schopno.

Proč dostáváte 400 Mbps místo 433? Jednoduchý. 866/433 je teoretické maximum. Není to skutečné maximum ve vaší lokalitě. Ve skutečnosti jsem nikdy neviděl, že by někdo získal teoretické maximum, skutečně 400 Mbps je vynikající na přístupovém bodu 2x2. Ale rušení z jiných bezdrátových sítí je možné, navíc v okamžiku, kdy používáte více než jednoho bezdrátového klienta, snížíte rychlost. A většina přístupových bodů nemůže ani mluvit na 2,4 GHz a 5 GHz současně, protože používají stejný kabelový řadič LAN pro komunikaci s routerem, takže znovu bych řekl, že 400 Mbps je vynikající.

https://forums.overclockers.co.uk/threads/usb-wifi-as-mobile-hotspot-5ghz-400mbs-not-866hz.18905368/

Děkuji za odpověď ale v nastavení hotspotu možnost přepnout nemám, ale ve vlastnostech adaptéru mám nastaveno na 5Ghz a ac only. Adaptér skutečně vysílá v ac na 5Ghz ale jen 400Mpbs rychlostí. Proč to nevím, kontroloval jsem i přes WiFi Analyzer na Androidu a skutečně jede v 5Ghz.

Otestuj si prenosovú rýchlosť wifi AP hotspotu na svojej domácej sieti bez toho aby si ťahal z internetu. Realtek drivery to majú divné s tými rýchlosťami. Je možné, že sa to zmení podľa schopnosti klienta, ktorý sa k tomu pripojí. Ono totiž nie je jedno či má klient jednu anténu, alebo dve antény, alebo či si vyžiada pri pripojení šírku kanálu 20/40, alebo 80 MHz. Podľa toho to ide aj rôzne rýchlo. Pre 11ac platí, že najvyššie prenosové rýchlosti sú dosiahnuteľné len v neďalekom okruhu okolo routra a to bez prekážok. Niektoré drivery nepracujú dobre ak je AP a klient moc blízko, napríklad menej ako 1m.

AP - USB adaptér mám zapojený v PC (USB 3.0) a zařízení pro příjem je asi 1 metr o něj. Pokud USB adaptér překlopím zpět na připojím se ke své domácí sítí tak je rychlost těch 867Mbps. Ovšem pokud překlopím adaptér do hotspotu, a připojím se k němu tak je rychlost jen 400Mbps. Zařízení jsem zkoušel přepojit na moji domácí síť a rychlost je 867Mbps, takže zařízení ji podporuje. V nastavení adaptéru ve Windows (správce zařízení) mám možnost přepnout na 20Mhz nebo 20 a 40Mhz, přitom adaptér umí i 80Mhz. Zkoušeno v Linuxu.

Ešte raz ti opakujem nespoliehaj sa na to, čo to ukazuje. Zmeraj si ako rýchlo ti tečú data keď niečo nazdielaš. Najspolahlivejšie pomocou stopiek a trocha matematiky keď vieš veľkosť súboru.
Na začiatku som ti naznačil situáciu ako to fajnovo ukazuje. U mňa to ukazuje 1300 Mbps na 11ac, router je za 2-oma stenami a keď si dám preniesť nejaký film nie väčší ako 4 GB, tak to trvá 6 hodín kým to prenesie.