Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LowCost PC sestava

Ahoj, chci pořídit lowcast PC sestavu pro starší lidi, které bude mít využití hlavně na kancelářskou práci, takže práce s MS office atd., možná nějaké video...

Co si myslíte o této sestavě?

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=78676F6A6B6E647E3

Je to v pohodě nebo byste něco rozhodně vyměnili?

Jako GPU použiju svoji starou gpu - je to tuším nějaká gtx660 nebo 760, něco takového.

Předem díky

Nevím, neumím si představit jak jsou na tom takto staré intely, co si o tom myslíte vy? Nemám osobně a repasem zkušenosti

Monitor minimálně zatím vezmu nějakej svůj 24" mám jich doma pár navíc, když to bude malé tak dořešíme později, ale stejně fullhd, to určitě bude stačit

Nevím kdo jsou "starší lidi". Mám oba rodiče 65+.
Táta si něco podobného co jsem poslal nedávnou koupil -bez SSD a spokojeny. Má internet, přehrávání filmů prohlížení emailů. Já sem tam dodal SSD.
Matina má moje staré Q9400 s 8gb DDR 2, SSD (koupil jsem debil to co sis neomylně vybral taky). Největší radost má z 27 FHD monitoru co dostala minuly rok k Vánocům.
Na nenáročné použít tyto PC stačí.

Např
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1276607-dell-optiplex-390-mt.html

Na kancl, video, internet pouzivam https://www.asrock.com/mb/Intel/J5005-ITX/index.fr.asp + 16Gb DDR4 + SSD + 1x HDD
Nepocitaje nenazrany Chrome, CPU neprekracuje 25% zateze. GPU ma UHD 6** od Intelu s HDMI 2.0 tedy bez problemu zvlada TV ci monitor 4K@60Hz.
Spotreba pod 20W, nezaberze misto, Quad-Core CPU na 2.8 GHz je dostatecne vykony v podstate na jakoukoliv kancl praci at MS office nebo Photoshop.
Co se tyce videa, nechybi podpora HEVC (H.265) 10 bit, H.264, Vp9 , HDR etc. Nemel jsem na mel problem provozovat kuprikladu Plex Server (trnascoding pres Intel Quick Sync).

Tomu rozumím, před pár lety Asrock nepatřil k těm nejspolehlivějším (za dob AMD Buldozer) , ale po tom co proběhly podstatné změny a to i ve vedení si Asrock vede docela dobře a této značky bych se dnes nebál.
Navíc má dnes podstatě menší poruchovost jako konkurenční značky Asus nebo Gigabyte dokonce Asrock byla jediná značka která při příchodu Ryzenu dokázala této platformě poskytnou korektní support a stabilitu.
Dnes kdybych si měl kupříkladu vybrat mezi Asus a Asrock, má volba by byla určitě Asrock.