Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a zásuvka

Ahoj,

Měl jsem problémy s notebookem, který špatně nabíjel. Dal jsem ho do servisu. Šlo o vadný napájecí konektor.

Chci se zeptat, i když je to asi nesmysl, nemohla konektor poškodit špatná prodlužovací šňůra, případně problém se zásuvkou? Mám danou zásuvku ještě v hliníku. Prodlužovací šňůru vyměním. Adaptér notebooku v servisu kontrolovali a je ok.

Zásuvku měnil elektrikář, pár let jsem tam nabíjel notebook a předtím tablet a vše ok.

ntb teprve dorazí, tak uvidím, co bude v protokolu, i když tohle tam asi nebude.

Nicméně ntb nenabíjel jen v určitých situacích. Předpokládám, že kdyby senzor odpálila nějaká vnější příčina, tak nebude fungovat vůbec, ale spíše by to odnesl asi adaptér.

Pokud šlo o vadný napájecí konektor na notebooku, tak za to zásuvka, ani hliníkové dráty za ní, ani jističe a tak dál, až k elektrárně nemůžou.
Na druhou stranu ta šňůra od nabíječky k notebooku by mohla při nevhodném zacházení ten konektor vyvaklat. (ono občas stačí o tu naplájecí šňůru zakopnout, nebo ji natáhnout "aby dosáhla" s boku a pak do NB strčit a ten konektor, kterým je to spojené, může potichu zařvat - a buď na obou stranách, nebo jen na jedné - teda tady třeba v NB ano a na šňůře ne, při jiné konstelaci hvězd (teda drátů) klidně naopak)