Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náročnost Symantec security programů na HW počítače

Dobrý den,
nějak se mi doma namnožily počítače a tak pro mě začala být zajímavá Home nabídka od Symantec na Norton Internet Security 2009, popřípadě jen Norton AntiVirus 2009 s cenou licence na 3 počítače.

Dosud mám zkušenost z firemních PC, že Symantec Antivirus 10 starší počítače hodně brzdí. Proto pro PC s procesorem Celeron 2,66GHz a nižší používám SAV 9. S tím to jakžtakž funguje.

No a doma mám 2 počítače s P4 1,6GHz + 1 nový s C2D T8100 a otázkou je jak je náročný Norton Internet Security 2009, popřípadě jen Norton AntiVirus 2009 na HW ve srovnání s SAV. Předpokládám, že SAV 10 a NAV 2009 nejsou stejné programy, ale je otázkou jestli i tak NAV 2009 počítače s P4 nezastaví.

Jakykoliv Internet security (balik antivir+antispam+firewall+kdovi co jeste) razantne zpomali pocitac. A je jedn, jestli je to od Symantecu nebo ESET.
Symantec i NAV pocitace hodne brzdi, hlavne pokud mas jen 512B pameti.

Že brzdí SAV vím a počítačů s 512MB RAM spravuji cca 30 a na všech je SAV 9 na zbytku SAV 10. Musí tam být, je to součást bezpečnostního projektu.

Dotaz se spíše týkal toho, že jsem několik krát četl, že Symantec zcela přeprogramovává své security programy a údajně avizuje výrazně menší náročnost na HW. A teď nevím, zda se to už týká NAV 2009 nebo až příštích verzí NAV a N360.

Symantec endpoint security je skutecne mene narocna nez Symantec Client security ( jeji predchudce ) a nebo symantec Antivirus ( taky predchudce, podle toho jakou konfiguraci instalujete ). Ale to ma s nortonem spolecne snad jen nazev materske firmy :-)