Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnova starého pc

Dobrý den, už přes rok mám doma můj starý PC. (MB:ASUS M5A99X EVO R2.0 - AMD 990X,CPU: AMD Vishera FX-8320, 8x 4GHz,GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming, 8GB GDDR5,RAM: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP). Přestal mi fungovat a původně jsem myslel, že odešla grafika, ale je v pořádku, tak jsem koupil starý procesor FX 6100 a zjistil jsem, že to procesorem taky není. Nefunguje tedy základní deska.

Chtěl bych ten počítač zprovoznit pro sestru, která na tom bude brouzdat po netu, hrát minecraft a možná občas fortnite nebo tak něco.
Nevím si ale rady zda koupit novou základní desku ( a sní tedy i procesor a RAMky) nebo zkusit sehnat starou co tam pasuje.
Co by jste mi doporučili?
Děkuji

Nekupuji použité díly, tak jen obecně: projděte inzeráty a aukční servery a u toho, co se vám bude líbit (i cenově) zkontrolujte na webu výrobce té desky, jestli je kompatibilní s vaším CPU.
A k novým dílům: možná jste slyšel o špatné dostupnosti některých zařízení, zejména elektroniky. No tak teď se to týká i vás - je absolutně nevhodná doba k nákupu HW.
Čili z toho, co je: k téhle grafice můžete pořídil klidně https://www.smarty.cz/AMD-Ryzen-5-1600-p76899 a desku třeba MSI B450 TOMAHAWK MAX (pozor na verzi BIOSu) a RAMky třeba Kingston Fury Beast Black - sám si vyberte, jestli stačí 8GB.