Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B450M Pro4 a pridanie m2 SSD do PCIe

Zdravim, rychla otazka, planujem nakup NVME SSD M2 pri pouziti x16 PCIe adapteru. V jednom x16 PCIe uz je graficka karta. Znizi sa vykon grafiky po zapojeni SSD disku? Vdaka za odpoved.
Este doplnenie: ASROCK B450M Pro4 je zakladna doska.

pockaj, rozdiel rýchlosť čítania 3500MB/s, rýchlosť zápisu 2500MB/s vs SATA m2 rýchlosť čítania 560MB/s, rýchlosť zápisu 530MB/s + ten pomalsi SATA je o 10 eur drahsi (za 10 eur mam redukciu do PCIe), to nie je podstatny rozdiel?

Musíš si projít specifikace MB - počet linek a jejich rozdělení. Obvykle se těch 16 v případě obsazení druhého slotu rozdělí na 2 x 8. Nějak výrazně by to GPU zpomalit nemuselo (záleží na konkrétní GPU).