Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč je MS EDGE tak neskutečně stupidní?

Dám ukládat stránku a pak ji za chvilku zavřu a ukládání se zruší? WTF. A to ani nemluvím o tom, že ji stahuje znovu, přestože ji mám už načtenou. To jsou 2 hrubé bugy na jednom místě, ani nechci zkoušet kolik dalších jich ten prohlížeč má. Proboha to jsme v 21 století? No nic, je čas nainstalovat něco jiného, jen jsem si chtěl ulevit.

Řešení:

Dole si rozklikni upřesnění a zatrhni grafika pozadí.
Tento přístup bere CSS pro tisk, proto stránka vypadá trochu jinak než originál.
Jnak opera má i volbu pro stránku Uložit jako PDF, pak je stránka komplet stejná jako originál.

Pokud chceš ukládat, tak si při uložení vyber jediný soubor (formát MHTML). Uložení je okamžité i v Edge

CTRL + S, já chci stránku samozřejmě uložit tak jak ji vidím teď, takže pokud už žádná data nepřenáší (a stahuje ji znova pokaždé, ještě jsem nenarazil na stránku, kterou by uložil hned a trvá mu to dýl, než když stránku otevřu :D kolikrát se i sekne), tak nevidím důvod proč by ji měl znovu stahovat. Že dám ale něco uložit a pak zjistím, že ta data vůbec uložená nemám a ani mě to nijak nevaruje, to opravdu jinak než stupiditou toho prohlížeče nazvat nemohu.

Pokud chceš stránku ukládat, pak si ji ulož do PDF (Místo Ctrl+S použij Ctrl+P). Nebudeš odkázaný na tom, co se musí stahovat ze serveru na aktivní stránce a budeš tam mít vše, co na stránce bylo.
Pokud chceš stránku znovu otevírat, pak si udělej záložku.

Ukládat aktivní stránky do HTML je hloupý nápad. Dostaneš výsledek, který bude fungovat jen na půl.

Ok, zajímavé řešení, díky za tip, ale mám i tiskárnu. Když dám místo ní uložit do PDF a zatrhnu i s grafikou, stejně se to tam neuloží. Texty, obrázky jo, ale třeba pozadí atd. už tam není. Tak nevím, jestli bych to nemusel nastavit někde v nastavení tisku. Pokud jo, pak bych to při tisku zase asi musel předělávat do předvoleb, které chci pro tisk? To už by byla samozřejmě nechtěná komplikace. Nebo to lze nastavit líp?

Dole si rozklikni upřesnění a zatrhni grafika pozadí.
Tento přístup bere CSS pro tisk, proto stránka vypadá trochu jinak než originál.
Jnak opera má i volbu pro stránku Uložit jako PDF, pak je stránka komplet stejná jako originál.

Pokud chceš ukládat, tak si při uložení vyber jediný soubor (formát MHTML). Uložení je okamžité i v Edge

Pouzivam Edge, zkusil jsem ulozit tuto stranku, ulozila se okamzite a po spusteni z ulozeneho se okamzite hned nacetla.

Jinak za me je Edge docela slusnej prohlizec. Za nejlepsi povazuju Vivaldi, potom dlouho nic, potom Edge a hned po nem Firefox, ostatni prohlizece jsou jen horsi.

Tipnul bych na problem ve tvem antivirovem security baliku.

Zkoušel jsem tuhle stránku v Opeře (což je Chromium jádro) a trvalo to stejně. FireFox byl sice rychlejší, ale nestáhnul vše, protože složka s doprovodnými soubory byla třetinová

Okamžité je stažení, pokud si ve formátu pro uložení vybereš Stránka v jediném souboru - MHTML. Pak nemusíš žešit nějaké přidružené složky.

Super to MHTML funguje, takto by se s tím dalo žít. Díky.
Na mém názoru na EDGE to ale nic nemění, protože bych čekal, že když dám uložit stránku, ačkoliv to trvá, tak že ji uloží a ne že, zvláště, když to trvá, při zavření ne EDGE, ale jen karty, ji ukládat přestane a dojde tak ke ztrátě dat a dokonce i informace o tom, že operace neproběhla v seznamu stahování nemusí být (někdy je tam přeškrtnuto, někdy tam ta položka takto přerušená ale není vůbec). Když už to chudáček nemůže doukládat, tak má alespoň hodit hlášku, zavíráte okno/kartu, která ukládá, pokud chcete kartu a tím ukladání přerušit... a ne to prostě neuložit bez varování. Na tohle jsem hodně citlivý SW podle mě především nemá ztrácet data. Proto jsem napsal tak podrážděný titulek.

Takže díky. Tím MHTML je to vyřešeno.

Proč je MS EDGE tak neskutečně stupidní?

Ano je, dneska zapnu PC a po instalacích Win Update se mi po restartu zobrazí okno přes celou obrazovku (podobné při instalacích OS) a píše mi to, že si mám změnit výchozí prohlížeč na Microsoft Edge, že je to úplně nejlepší prohlížeč na světě!

To znovunačítání dělá i mozila. Chtěl jsem si uložit report o naladěných televizních kanálech, prostě to, co je na obrazovce jako výsledek několikaminutové práce. No že se spustilo celé ladění (tj. znovunačítání stránky) znovu v exploreru, no je to hloupý program, ale že to samé udělal i firefox....
Prostě od té doby to kopíruju jako text a vkládám do LO writeru, vypadá to sice jinak, ale potřebné informace tam jsou.
Microsoft edge znám jen letmo (používá ho málokdo, sem tam se vyskytne na nějakém veřejném počítači typu vystavených počítačů v alze). Když jsem nedávno zprovozňoval notebook, tak nefungoval ani na to stažení firefoxu (zobrazil se mi nějaký stupidní dialog, kterým jsem se nechtěl zabývat), takže jsem musel instalačku stáhnout na jiném PC (a vysvětlit stránkám firefoxu, že i když se připojuju z linuxu, že chci instalačku pro windows) a z té instalovat. Ten pak fungoval hned po instalaci bez hloupých otázek (nebo se alespoň daly ignorovat).

Zrejme disponuješ viac-menej starožitným HW, slimačím šmejdom, prípadne pomalým pripojením k sieti netu z čias dajlabu, zopár baudov.

Otestoval som všetky tri uloženia v MS Edge Dev do tlače pre .PDF, .HTML, .MHTML tejto stránky Poradna.net.
Ukladanie trvalo v milisec, takmer okamžite. (Aj na metalike DSL, ale aj na Optike od Telekomu).

Osobne od čias vylepšeného MS Edge s možnosťou "Rýchleho spustenia", Startup Boost, tj. permanentného načítania súborov msedge.exe do RAM (C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge Dev\Application\msedge.exe), nepoznám rýchlejší, kvalitnejší, stabilnejší, bezpečnejší browser na trhu. Preto idem na MS Edge, stránky sa otvoria bleskom, okamžite, čo nedokáže žiaden iný browser na trhu.

https://media.askvg.com/articles/images8/Disable_Startup_Boost_Preloading_Feature_Microsoft_Edge_Windows_10.png

Tiež MS Edge s dvoma rozšíreniami, uBlock Orig a Privacy Badger, predčí rýchlosťou, bezpečnosťou Vivaldi a spol., dokonca odlišné jadro FF od Mozilla,

Otlačok prsta: https://coveryourtracks.eff.org/

Výhodou Edge pri natívnom preklade cudzojazyčných stránok tiež takmer okamžitý "translator" do vlastného, materinského, úradného, kodifikovaného jazyka, je plávajúce, meniace sa pripojenie na rôzne IP adresy spriatelených serverov MS, od 13.xxx.xx po 209.xxx.xx

Akurát mi nedávno môj provider, Telekom, zrejme z nevedomosti pri blokovaní Spam adries vlastným firewall_filtrom, zablokoval niektorú z množstva IP adries určenú k prekladom, ale po oslovení technickej podpory mailom s reverzným výčtom IP adries, vec za pár hodín napravili, natívny preklad Edge zase fungoval

Vivaldi údajne na serveroch na Islande koketuje s myšlienkou natívneho prekladu, ako má dnes MS Edge.

Díky za informačně hodnotnou reakci, ale nejvíce mě na tom naštvala ta ztráta dat bez upozornění. pak až ta rychlost, kterou to mhtml ale vyřešilo. HW není ani rok starý, ale je pravda, že mývám otevřených dost karet. To by si ale měl řešit prohlížeč jejich uspáváním, alespoň se tím chlubil. Ještě jednou díky všem, kdo měl věcné odpovědi.