Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adaptér bluetooth

Zdravím (:-))
Prosím o rady. Potřebuji připojit notebook k cyklotrenažéru a nejspíš mi nefunguje správně bluetooth.
Notebook je Dell Latitude e6520, Windows 10. Starý mobil s Android 6 se k trenažéru připojil hned. Když mi notebook nefungoval (v aplikaci na připojení k trenažéru se v okamžiku aktivace spárování bluetooth možnost ani nerozsvítí, jako by BT ta aplikace ani neviděla, což tak možná i je ...), někde jsem vygůglil, že mám Bluetooth 3.0. Tak jsem měl za to, že to je tím (podle specifikace trenažér chce BT 4.0) a dokoupil jsem adaptér na BT 5.0. Ale nepovedlo se mi fakt po zkoušení všeho z netu nainstalovat ovladač, se kterým by se to rozchodilo. Tak jsem koupil adaptér na 4.0 v domnění, že toho chci po noťasu moc. Ale je to úplně stejné.
Bez adaptéru se notebook tváří bez problémů. Jak tam dám adaptér, mám v nastavení "dongle chyba ovladače" a ve správci zařízení vykřičník u Generic Bluetooth Radio (viz příloha).
Jde s tím něco provést?
Díky.

Ale nepovedlo se mi fakt po zkoušení všeho z netu nainstalovat ovladač

K tomu BT adaptéru nebyl dodaný ovladač? Na stránce výrobce taky není? Instaloval jsi nejdřív ovladač a teprve pak připojil adaptér?

Proč jsi sem nenapsal, co to je za adaptér?