Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smart vs. "stupid" TV; propojení nové TV se set top boxem

Hezkou neděli :) Po nějakých 15 letech odešla moje LCD televize do věčných lovišť :.( Zvažuju, jestli koupit smart nebo "stupid" TV. Chtěla bych se zeptat, jak se věci mají se softwarem u smartek. Je to stejný, jako u smartphonů, že po pár letech pro ty zařízení přestanou být dostupný aktualizace a tím pádem ta televize začne jít tak trochu do kopru? Nejsem extra náročný divák, ráda bych televizi s pěkným obrazem, která bude sloužit dalších 15 let. Naopak nerada bych třeba po osmi letech vyhazovala smartku se zpomaleným unaveným SW. Smart TV je učitě bezva věc, jen se trochu bojím, že čím víc věcí umí, tím spíš se v ní může něco pokazit.

A ještě - mám kabelovku - TV propojenou se set top boxem (HD Mediabox) pomocí dvou kabelů - HDMI a scartu. Dočetla jsem se, že scart je už dnes zastaralá technologie. Tak přemýšlím, jestli ta nová TV s tímhle set top boxem půjde vůbec propojit? ::)

Ahoj, tak jsem zkusila odpojit ten scart kabel a nechat TV propojenou s HD Mediaboxem jen přes HDMI. Jakmile jsem scart odpojila, TV byla bez obrazu a bez zvuku. Jak je to možný?:-| V příručce k tomu HD Mediaboxu se o tom nic nepíše. Píšou jen, že HD Mediabox má SCART výstup pro spojení se staršími TV a "nemáte-li TV přijímač s výstupem HDMI, můžete Mediabox s TV přijímačem propojit pomocí SCART kabelu". Jenže já mám na TV HDMI výstup (pravda, nikde jsem se nedočetla jakou vlastně verzi) i SCART výstup - když jsou oba propojený s HD Mediaboxem, tak všechno funguje, jak má. Když odpojím SCART, nefunguje nic :-?