Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovládač pre Grafickú kartu SAPPHIRE R9 290x TRI-X OC

Takže včera sa mi ponúkla aktualizácie programu AMD RADEON Software, problém je že od aktualizácie programu i driveru. Program píše toto:

Raden Software and Driver versions do not match. Please try again after updating to the latest versions. Upradovaný program sa nedá odinštalovať.

Na internete som našiel niekoľko video návodou ale žiaden u mňa nefunguje:
[url=]
https://www.youtube.com/watch?v=ceqPYeNJAtM&t=125s[/url]
Postupoval som podľa návodu s tohto videa, verzia čísla a registra mali byť totožné ale neboli. Modifikoval som register, obnovil počítač 2x podľa návodu a reštartoval ho. Bohužiaľ, nenastala žiadna zmena. Ak sa pokúsim ovládač a AMD soft odinštalovať, nejde to. Respektíve by som chcel nainštalovať minulú verziu tak ju systém neberie.

Aktualizoval som cez AMD Radeon software, na pravej strane mám položku updates. Včera som dostal oznámenie, o novej verzii software. Nainštalova som si ju ale ono začalo písať, že mám zastaralý ovládač. Tak som šiel do spravca zariadení a klikol pravým trlačítkom na ovládač AMD 200 Series a dal automaticky aktualizovať. Obvykle vypísalo máte nainštalovaní aktuálny ovládač, no tentoraz našlo a nainštalovalo nový ovládač. S čoho som bol prekvapení.

Není lepší než tuhle blbost, poradit at s guru3D.com stáhne nejnovější ovladač pro grafiku ten stáhne, a nasledně nainstaluje.

Mě se zrovna ted stalo, že radeon soft se nechtěl spustit, a hlásil nesmysl že není kompatibilní nebo co, tak jsem postupoval jak píší a najednou to funguje jak má.

Takže pomohlo to, dal som Vyčistiť a reštartovať. Po reštarte som znova nainštaloval pôvodnú verziu amd driver a všetko funguje jak má. Škoda, že som o tomto programe nevedel pred procesom obnovy. No, nevadí. Všetkým radcom, veľmi pekne ďakujem a prajem Veselé Vianoce. Problém bol vyriešený.