Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vhodná karta pro 4k hraní?

Dobrý den,

příští rok mám v plánu si koupit herní pc v rozmezí 100-200k. Chtěl bych se už ale předem poohlédnout po grafické kartě, kvůli horší dostupnosti a zajímalo by mě co je dostupné a vhodné na 4k hraní při 60-144Hz.

Chci začít s grafickou kartou a kolem toho doskládat zbytek počítače a aby mi to vydrželo minimálně na pár let. Je na toto vhodné RTX 3090 nebo něco jako Titan? (Popřípadě aby se v budoucnu dala dokoupit stejná karta na dual zapojení)

Předem děkuji za odpověď, počítače jsem skládal před 8 roky a od té doby používám notebooky Alienware, proto se v moderních komponentech tolik nevyznám.

Tipuju, ze ani v pristim roce graficke karty dostupne nebudou, takze lepe, kdyz zustanes u Alienware notasu. :-/

Jinak se take klonim k nazoru, ze nedava zadny smysl davat do PC najednou ranec a pak dalsich 10 let setrit na dalsi drahe PC. Upgradovat prubezne je rozhodne vyhodnejsi. Takze vybrat nejakou solidni desku, vybrat tak akorat procesor, dostatek pameti a disky (SSD), abys mel tak akorat mista v PC. Hlavne ale poridit slusny zdroj a skrin, do ktere budes moci pridavat.