Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problikávání obrazu

Zdravím, koupil jsem si nový monitor ASUS Gaming VG249Q a stává se mi občas že monitor probliknul nebo tak jakoby změnil barvy...děje se to úplně pokaždé, když třeba na ploše kliknu pravým a dám přízpůsobit nebo nastavení obrazovky, vždy jak vyskočí ta složka, tak mi problikne plocha...někdy se mi to stane i při surfingu na FB(ale to fakt sporadicky)..ve hrách jsem to zatím ještě vůbec nezaznamenal...zkoušel jsem reinstalovat driver, dnes jsem měl nový update na driver a stejně to furt dělá. Jinak mi přijde monitor i barvy atd. v pohodě. Mám samozřejmě zapojený monitor přes PremiumCord DisplayPort 1.4 (dělá to ale i přes HDMI)...nastaven správně na 144hz atd... Mám to brát asi jako vadu monitoru a reklamovat to a nebo se to dá něják fixnout? Grafiku mám kdyžtak MSI GTX 1060 3GB , ale starý monitor mi tohle nikdy za 5let neudělal. Díky za rady.

Jako myslíš jestli jsem vyzkoušel jiný monitor jo? No používal jsem 5,5let monitor BenQ GW2470 (ale VA technologie) a to mi nikdy nedělalo na téhle sestavě, teď jsem si koupil tenhle a dělá mi to tohle. Dnes jsem to zkoušel v rychlosti i přes ntb, že jsem zapojil do ntb přes HDMI tenhle monitor a dělá to tam také, když tam dám to nastavení obrazu nebo přizpůsobení, tak prostě tapeta problikne jakoby...jinak za dnešek mi to už probliklo asi 3x i při surfování po FB, tak nevím no :( ve hře jsem to zatím stále nezaznamenal..