Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje zvuk z monitoru

Zdravím,
sháněl jsem vedlejší pc z druhé ruky a pořídil jsem
Asus prime a320m-r
ryzen 3 1200
16gb ddr4
gtx 1050ti
W10 pro
Monitor: Phillips 325e1c/01
Monitor má integrované malé repráčky a ty se mi stále nedaří rozběhnout. ať zkouším jak zkouším tak žádný návod nefungoval a nic jsem nenašel. počítač je s monitorem propojen HDMI a 3,5mm jackem. grafická karta má aktuální poslední ovladače, windows má také všechny aktualizace. ovladace na monitor jsou aktualní.
zkusí mi někdo poradit? Dikyy

nejdříve jsem zkoušel fungovat pouze přes HDMI, potom jsem přidal jack. zkoušel jsem a nic se nedělo. Win ukazoval ve směšovači, že přehrává zvuk ale nic nebylo slyšet.
Repráky jsou v nastavení monitoru povoleny.

pouze počítač je původního majitele a to mu bez problému hrálo. Monitor je kupován nový a v záruce. nový HDMI u sebe nemám ani klasické reproduktory. půjčím si zítra něco v práci a vyzkouším. napadlo mě ještě vyzkoušet pichnout hdmi a jack do meho hl. počítače (u svého používám sluchátka, taky můžu zkusit). pokud to nepojede, tak bude problém buď v monitoru nebo v kabelech a pokud jo, tak něco bude chybět v tom vedlejším pc.