Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jeden router, dvě různé rychlosti interneu na 2 PC

Zdravím.
Na domě máme WIFI, zavedenou do bytu do routeru TP-LINK. Do PC je internet veden z routeru síťovým kabelem a s NTB je spojen přes router, přes WIFI.
V NTB mam super rychlost, ale v druhém PC se vše stahuje velmi pomalu.
Takto je to od samého začátku, co router máme.
NTB:
Rychlost downloadu - 9174.31 kB/s
Rychlost uploadu - 188.25 kB/s
Průměrná odezva - 24 ms
PC:
Rychlost downloadu - 394.94 kB/s
Rychlost uploadu - 107.39 kB/s
Průměrná odezv - 43 ms
Chtěla bych se prosím zeptat, zda nevíte, kde by mohl být problém. Může být v PC něco špatně nastaveno, že to stahuje pomalu?
Děkuji

V PC může být špatně nastavená rychlost síťovky (10/100 Mbit, Half/Full duplex atp.) nebo může být rychlost LAN portu z nějakého neznámého důvodu omezena přímo na routeru. Ještě také může být "shnilý" ethernetový kabel - zkusit jiný.

1. jak staré je to PC (jaký procesor)?
2. jaká je s v něm síťová karta a na jaké rychlosti běží?
3. jak vypadá síťový kabel? Je originální? Jsou správně zapojeny páry (1-2+3-6)?

Jinak moc nevěřím tomu, že na Wifi dosahuješ rychlosti okolo 100MBit/s, taky mi nesedí poměr upstreamu a downstreamu, 100Mbit musí ten 2MBit na upstreamu celkem saturovat.. To bude nějaký renonc.. :-p

taky bych tipoval vadný kabel k pc.
v příkazovém řádku (start - spustit - cmd.exe) si dej příkaz: ipconfig -all

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.151
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

vypíše se ti tam nějaká brána, např. 192.168.0.1 - vyzkoušej ping (odezvu) na tuto adresu, musí být max. jednotky milisekund:

C:\> ping 192.168.0.1

Příkaz PING na 192.168.0.1 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 192.168.0.1: bajty=32 čas < 1ms TTL=255

Statistika ping pro 192.168.0.1:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms

pokud je ten čas dlouhý, je kabel nejspíš poškozený.

Tak koukám jak mi tu hezky chcete pomoci a já nikde.
Většinou přijde info na e-mail o odpovědi, ale odsud nic, nějak jsem zapomněla se sem vrátit.
Díky za rady, vše prověřím.
Už má zaškrtlé reakce na e-mail.

V těch jednotkách mám nějaký zmatek. Internet mi jede mezi 5 - 10 mega.
Aktuální změření v NTB:

Výsledek testu
Download: 5 800,99 kbit/s (725,12 kB/s)
Upload: 1 813,87 kbit/s (226,73 kB/s)
Web odezva: 13ms18.3ms24.1ms
Stabilita: 50.5 %

udělej si ten výpis s ipconfig -all na počítači který ti jde pomalu, jestli je všechno v pořádku.

ve správci zařízení ve vlastnostech té síťovky se podívej na druhou záložku (upřesnit/advanced), a tam bude nastavení parametrů, m.j. link speed, nebo speed & duplex. ať je tam hodnota auto, nebo 100mbit/full duplex.

někdy to mívá souvislost i s nastavením routeru, když jde volit traffic download/upload.

Ja by som si tipol ze pri tom pisani rychlosti zamenila NTB a PC a vsetko je teda vporiadku (PC je pripojene cez 100MBit kabel :)
Ale asi nie ked pise ze pomaly je PC. Takze vadny router/sietovka/kabel alebo problem s ovladacmi na PC (moze napr. aj disk ist v PIO mode a spomalovat vsetko ostatne apod)

Ted jsem změřila rychost na PC a byla 7 mega, stahuje cca 1 mega. Dříve stahoval mooooc pomalu a NTB rychle. Samo se to opravilo (konečně).
Dole na PC je v bublině - sítový kabel připojen, rychlost 100 Mb/s

Ještě dotaz na odezvu
Já mám Web odezva: min-12.3ms, průměr-15.8ms, max-19.8ms
Syn min-17.6ms, průměr-50.5ms, max-316.1ms
spuštěno nastejně, download obá cca 8 869,86 kbit/s, upload 921,97 kbit/s
Díky