Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux - přístupová práva pro kopírování souborů

Potřebuji zkopírovat soubory ovladače do dané cesty, ale skončí to chybovou hláškou:
Error opening file "/media/lubuntu/EXT2/usr/lib/xorg/modules/drivers/soubor.la": Permission denied
Nedaří se mi soubory zkopírovat ani z USB Live distribude Lubuntu. Zdrojové soubory jsou na jiném flashdisku. Soubory se mi podařilo zkopírovat na plochu (desktop). Na výše uvedenou cestu se mi to nedaří. Prosím o radu. Děkuji.

Postupuji podle https://www.vivaolinux.com.br/artigo/Como-instalar-o-driver-da-placa-de-video-SiS-771671-no-Ubuntu-1804?pagina=2

Dekuji za snahu pomoci. Omlouvam se, ale lepe to neumim vyjadrit.
Potrebuji nainstalovat ovladac grafiky na starem PC s grafickou kartou SiS 761/661. Ta grafika je takovy pofiderni HW brak, ktery ma problemy napric ruznymi distribucemi Linuxu (prakticky overeno). To PC je jinak OK a bude stacit jako rychly psaci stroj.

Navod rika...

INSTALACE A KONFIGURACE

Stáhněte si balíček z níže uvedeného odkazu:
sisimedia-0.9.1.zip

Tento zazipovaný soubor obsahuje 64bitové binární soubory ovladače a zdrojový kód, zdrojový kód je ve složce "source-code", zdrojový kód jsem přidal spíše kvůli licenci a proto, aby lidé měli možnost ovladač zkompilovat, pokud chtějí. Obsah složky "source-code" můžete ignorovat, pokud chcete, binární soubory již poskytuji v 64bitové verzi.

Nejdůležitější jsou složky "usr" a "etc", které mimochodem dobře ukazují, kam mají být soubory umístěny. Existují tři soubory:
sisimedia_drv.la
sisimedia_drv.so
xorg.conf

První dva soubory, sisimedia_drv.la a sisimedia_drv.so, musí být umístěny ve složce /usr/lib/xorg/modules/drivers/.

Soubor xorg.conf by měl být umístěn ve složce /etc/x11/.

Tyto soubory můžete přenést otevřením správce souborů prostřednictvím roota, řekněme, že používáte Lubuntu, můžete otevřít PCManFM prostřednictvím příkazu:

sudo pcmanfm

Po umístění souborů na jejich místa restartujte počítač a buďte spokojeni.